انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 23 خرداد + دانلود قیمت ها

دفتر توسعه صنایع تکمیلی، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه تا 23 خردادماه 95 در بورس کالای ایران را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، این قیمت‌ها با نرخ دلار 34460 ریال محاسبه شده است.

قیمت های پایه جدید در حالی در روز یکشنبه ٩ خرداد١٣٩۵ توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی منتشر شد که در بیشتر کالاها کاهش و در بعضی دیگر افزایش نرخ مشاهده می شود.

در بین کالاهایی که با کاهش نرخ مواجه شده اند، بیشترین کاهش مربوط به کالای SBR 1502 است که با کاهش نرخی معادل 3 درصد که برابر با ١۴١٢ ریال بوده است.

کالاهای پلی استایرن انبساطی نیز پس از این کالا با کاهش نرخی معادل ٢.۵ درصد و برای گریدهای ٢٠٠و ٣٠٠ برابر با ١٠٠٣ریال و برای گرید ۴٠٠ برابر با ٩٨۴ ریال با بیشترین کاهش نرخ مواجه شده است.

کالاهای pvc با کاهش نرخ ٢ درصدی نیز با بیشترین کاهش پس از این کالاها همراه بود اما کمترین کاهش نرخ نیز مربوط به گرید پلی اتیلن سنگین تزریقی و با افتی معادل ١٨۶ ریال و برابر با ٠.۵ درصد است.

اما کالاهایی که با افزایش نرخ مواجه شده اند بیشترین افزایش نرخ مربوط به کالای پلی اتیلن سنگین اکستروژن و کالاهای پلی پروپیلن نساجی و پلی پروپیلن شیمیایی است که با افزایش نرخی معادل با ٢ درصد مواجه شده است. 

نرخ دلار: اگر این نرخ (٣۴۴۶٠ ریال) به نسبت با نرخ مبنای محاسبه قیمت های دو هفته گذشته سنجیده شود مشاهده می شود که نرخ فعلی با ٧٠ ریال و معادل ٠.٢ درصد افزایش نرخ مواجه شده است و به این معنی است که افزایش نرخ دلار تاثیر چندانی در قیمت های کالاهای پلیمری نداشته است و بیشترین تاثیر را قیمت های جهانی بر روی تعیین نرخ از سوی کارشناسان این دفتر داشته است.

 

دانلود قیمت های جدید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.