انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 6 تیرماه + دانلود قیمت ها

دفتر توسعه صنایع تکمیلی، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه تا یکشنبه 6 تیرماه 1395 در بورس کالای ایران را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، قیمت های پایه جدید در حالی روز یکشنبه ٢٣ خرداد١٣٩۵ توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی اعلام شد که در اکثر کالاها کاهش نرخ مشاهده می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، در بین کالاهایی که با کاهش نرخ مواجه شده اند، بیشترین کاهش مربوط به محصول پلی پروپیلن بوده است که گرید نساجی این محصول با کاهش نرخی معادل ۴.۴ درصد که برابر با  ١۴٣٧ ریال است و گرید شیمیایی با کاهش ٣.۶ درصدی که معادل ١۴٠٩ ریال است تعیین نرخ شده اند.

همه گریدهای کالای pvc به همراه دو گرید دورانی و تزریقی کالای پلی اتیلن سنگین نیز پس از کالای پلی پروپیلن با کاهش نرخی معادل ٣.١ درصد با بیشترین کاهش نرخ مواجه شده اند.

اما کمترین کاهش نرخ نیز مربوط به کالای پلی استایرن مقاوم ٧٢۴٠ بوده است و با افتی معادل ٨٣ ریال که برابر با ٠.٢ درصد است مواجه شده است.

کالاهایی که با افزایش نرخ مواجه شده اند بیشترین افزایش نرخ مربوط به کالای پلی اتیلن سنگین اکستروژن است که با افزایش نرخی معادل با ٢.۴ درصد که برابر با ٩٨۵ ریال است همراه شده است.

پس از آن کالای پلی استایرن معمولی ١۵۴٠ بوده است که افزایشی معادل ٠.٢ درصد داشته است.

نرخ دلار: اگر این نرخ (٣۴۶٢٠ ریال) به نسبت با نرخ مبنای محاسبه قیمت های دو هفته گذشته سنجیده شود مشاهده می شود که نرخ فعلی با ١۶٠ ریال و معادل  نیم درصد افزایش نرخ مواجه شده است و به این معنی است که افزایش نرخ دلار تاثیر چندانی در قیمت های کالاهای پلیمری نداشته است و بیشترین تاثیر را قیمت های جهانی بر روی تعیین نرخ از سوی کارشناسان این دفتر داشته است .

 

دانلود قیمت های جدید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.