انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

باگذشتن تولید از مرز 50 میلیون تن/رکورد تولید پتروشیمی شکسته شد

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ثبت رکورد جدید تولید 50 میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: حجم صادرات پتروشیمی هم امسال حدود 8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله واتصالات پلی اتیلن به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران ،علی محمد بساق زاده درباره آخرین وضعیت تولید و صادرات  محصولات پتروشیمی در ایران، گفت: از ابتدای امسال تاکنون با ثبت یک رکورد جدید، تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به حدود 50 میلیون تن رسیده است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون و در مقایسه با سال گذشته تولید محصولات پتروشیمی کشور با افزایشی هشت درصدی همراه شده است، تصریح کرد: علاوه بر این امسال میزان فروش داخلی محصولات پتروشیمی و پلیمری حدود 10 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین با اشاره به افزایش هشت درصدی حجم صادرات محصولات پتروشیمی ایران در سال 95، تاکید کرد: افزایش ظرفیت تامین خوراک به ویژه با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و بهره برداری از طرح های جدید دو عامل در افزایش تولید محصولات پتروشیمی ایران در سال 95 به شمار می روند.

مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم اخیرا در نشستی خبری با بیان اینکه تا پایان امسال تولید محصولات پتروشیمی کشور به حدود 51 میلیون تن می رسد، گفته است: امسال حجم صادرات پتروشیمی هم باید به 20 میلیون تن و به ارزش 9.5 میلیارد دلار برسد.

معاون وزیر نفت همچنین با اشاره به راه‌اندازی ۱۲ واحد جدید پتروشیمی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکید کرده است: با بهره برداری از این طرحها در مجموع ۶ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده شده و تا اواسط سال 96 هم 5 طرح جدید دیگر در صنایع پتروشیمی در مدار بهره برداری قرار می‌گیرند.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت