انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

دولت تصویب کرد: اختصاص 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار

با تصویب هیئت وزیران، مبلغ پانصد میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار اختصاص می یابد.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله واتصالات پلی اتیلن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:
1-
با اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، صندوق توسعه ملی معادل کل مبلغ پانصد میلیون (000ر000ر500) دلار موضوع بند (د) تبصره (4) قانون بودجه سال 1395 کل کشور را نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مسدود خواهد نمود.
2-
صندوق توسعه ملی با اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به واریز مرحله ای این اعتبار اقدام می نماید.
3-
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به تبدیل ارز اقدام نموده و معادل ریالی آن را به حسابی که برای این منظور نزد بانک کشاورزی مفتوح می شود، واریز خواهد کرد تا براساس معرفی وزارت جهاد کشاورزی برای طرح های آبیاری تحت فشار به متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی پرداخت گردد.
4-
جدول بازپرداخت ارزی اعتبار مذکور با همکاری صندوق توسعه ملی و سازمان برنامه و بودجه کشور و در چارچوب ضوابط و شرایط صندوق مذکور تهیه می شود.
سازمان یادشده بازپرداخت اعتبار موضوع این تصویب نامه را تضمین می نماید.
5-
اعتبار دریافتی از صندوق توسعه ملی پس از دو سال تنفس، از سال 1398 در شش قسط مساوی سالانه از محل عواید طرح و یا از طریق پیش بینی منابع در لوایح بودجه سنواتی پرداخت خواهد شد.
6-
به منظور کنترل حین اجرا، بانک کشاورزی مکلف است در قالب سامانه الکترونیکی ایجاد شده، گزارش های مالی لازم را مطابق با چارچوب تعیین شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و به آن سازمان ارایه نماید.
7-
وزارت جهاد کشاورزی مکلف است در مقاطع زمانی سه ماهه گزارش های لازم را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارایه نماید.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی – وزارت جهادکشاورزی – سازمان برنامه و بودجه کشور – بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران – صندوق توسعه ملی ابلاغ کرد.

 نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت