انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رشد صادرات محصولات پتروشیمی/افزایش به ۲۰ میلیون تن

پتروشیمی در ایران جزو صنایع مهم و تاثیرگذار است که در سالیان متمادی روز به روز توسعه و پیشرفت داشته است رشد و پیشرفت در این بخش تا جایی پیش رفته است که امروز شاهد افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به ۲۰ میلیون تن هستیم.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، پتروشیمی در ایران جزو صنایع مهم و تاثیرگذار است که در سالیان متمادی روز به روز توسعه و پیشرفت داشته است تا جایی که بخش مهمی از صادرات کشور را به خود اختصاص داده است و بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی خواهان محصولات پتروشیمی تولید ایران هستند. رشد و پیشرفت در این بخش تا جایی پیش رفته است که امروز شاهد افزایش صادرات محصولات پتروشیمی به 20 میلیون تن هستیم.

بنابراین گزارش، ایرنا در این زمینه به نقل از فرناز علوی، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی نوشته است: “در سال 95 ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی به بیش از 64 میلیون تن افزایش یافته است. در سال 94 بیش از 46 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی در کشور تولید شد. میزان تولید محصولات پتروشیمی در سال 95 تا پایان مهرماه به 29 میلیون رسیده است که تا پایان سال به 51 میلیون تن افزایش می یابد. سود خالص شرکت های پتروشیمی نیز از 21.6 درصد در سال 1390 به 24 درصد در سال 94 افزایش یافته است.”

این گزارش می افزاید: بر اساس برنامه ریزی و طرح های تنظیم شده بناست شرکت ملی صنایع پتروشیمی به کارآمدترین سازمان توسعه در پتروشیمی در منطقه غرب آسیا تبدیل شود. پس از اجرا شدن برجام، شرکت های متعدد بین المللی از جمله آسیای جنوبی شرقی و اروپایی تمایل خود برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران را اعلام کردند. این شرکت صاحب فناوری بوده و از توانایی لازم برای تامین منابع مالی نیز برخوردار است که امیدواریم در ماه های آینده به نتیجه برسد.

یادآور می شود: ایران در نظر دارد که تا سال 1404 میزان تولید محصولات پتروشیمی را به 140 میلیون تن در سال افزایش دهد که برای تحقق آن نیاز به 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت