انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

روند افزایش ظرفیت تولید محصولات پلیمری در ۱۵ سال اخیر

در حال حاضر ۲۶ مجتمع پتروشیمی در ایران با مجموع ظرفیت اسمی ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن در سال به تولید محصولات پلیمری می پردازند؛ در حالیکه در سال ۸۱ تنها ۴ مجتمع پتروشیمی با ظرفیت ۸۴۰ هزار تن در سال محصولات پلیمری در کشور تولید می کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی حدود دو هفته پیش اعلام کرد که ظرفیت تولید محصولات پلیمری ایران قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه به 12 میلیون تن در سال برسد.

 

محصولات پلیمری پرکاربردترین محصولات جهان را در زندگی امروز بشر در بر می گیرند. مواد پلیمری کاربردهای وسیعی از جمله در ساخت وسایل خانگی , اسباب بازی‌ها, بسته بندی‌ها , کیف و چمدان , کفش , میز و صندلی , شلنگ‌ها و لوله‌های انتقال آب , مواد پوششی به عنوان رنگ‌ها برای حفاظت از خوردگی و زینتی , لاستیک‌های اتومبیل و … دارند که کاربرد وسیع این مواد، ارزش آفرین بودن توسعه آن را به دنبال داشته است.

 

بررسی ظرفیت تولید محصولات پلیمری در ایران نشان می دهد که در سال 81 میزان ظرفیت تولید محصولات پلیمری در کشور قفط 840 هزار تن در سال بود، این میزان در سال 85 از مرز یک میلیون تن در سال گذشت و اکنون به 7 میلیون و 700 هزار تن در سال رسیده است.

 

در جدول زیر میزان ظرفیت تولید محصولات پلیمری در 15 سال اخیر آورده شده است:

 

 

در حال حاضر 26 مجتمع پتروشیمی به تولید محصولات پلیمری می پردازند و 25 طرح پتروشیمی به منظور افزایش ظرفیت تولید محصولات پلیمری در کشور در حال احداث است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.