انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

رونق بازار پلیمرها با معاملات ۵۵هزار تنی

حجم معاملات محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت با افزایش به رقم ۵۵ هزار و ۱۹۰ تن رسید.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، عرضه محصولات پلیمری ۷۱ هزار و ۲۲۴ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۱۵۲ هزار و ۳۵۱ تن رقم خورد.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری، پلی پروپیلن های نساجی و ایکس تری ها در لیست جذابترین محصولات بودند.

به طوری که PVC-E۶۸۳۴ پتروشیمی اروند صدرنشین شد، بعد از آن گرید های پلی اتیلن سنگین اکستروژن پتروشیمی شازند و امیرکبیر قرار داشتند که با رقابت قیمتی خریداری شدند. پس از آن ۱۵۵ گرید پلی پروپیلن نساجی و شیمیایی همچون هفته های گذشته جذابیت خود را حفظ کرده و با رقابت معامله شده اند. رتبه ۱۹ گریدهای جذاب نیز به پلی اتیلن سنگین بادی ۰۰۳۵ با کمترین رقابت متعلق است.

به این ترتیب در آخرین هفته بهمن ماه حجم معاملات با ۳۰۰ تن افزایش به ثبت رسید. البته در سه هفته گذشته حجم معاملات ۱۳ هزارتن افزایش پیدا کرد که نتیجه افزایش حجم عرضه پی وی سی ها بود.

از سوی  دیگر افزایش قیمت محصولات پلیمری در بازارهای جهانی نیز خریداران بیشتری را ترغیب به خرید کرد.

از این رو بیش از ۷۷ درصد از محصولات عرضه شده در تالار پتروشیمی توسط معامله گران خریداری شد. هفته قبل ۷۵ درصد عرضه ها مورد معامله قرار گرفت. به این ترتیب در هفته ای که گذشت ۲۳ گرید از ۸۳ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی معامله شدند. البته در هفته قبل ۲۸ گرید با رقابت قیمتی خریداری شده بودند.

 

در گروه بی رونق ترین کالاها هم، پلی کربنات پتروشیمی خوزستان صدرنشین شد، در رده های بعدی هم ABS قائدبصیر، اپوکسی رزین مایع خوزستان، پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲L نویدزرشیمی و استایرن بوتادین رابرهای بندرامام قرار داشتند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت