انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ظرفیت صنایع پایین‌دست پتروشیمی بسیار بالاتر است

بیژن زنگنه عصر روز سه‌شنبه، پنجم شهریورماه در حاشیه چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با بیان اینکه اکنون ظرفیت پایین‌دست پتروشیمی بسیار بالاتر است، اما باید بازار برای فروش وجود داشته باشد، افزود:بخشی از این بازار صادراتی و بخشی داخلی است، با توجه به اینکه بازار داخلی به رشد اقتصادی نیاز دارد باید ایجاد ثروت امکان تقاضای بیشتر را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از شانا ، بیژن زنگنه عصر روز سه‌شنبه، پنجم شهریورماه در حاشیه چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت که در محل سالن همایش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برگزار شد با بیان اینکه اکنون ظرفیت پایین‌دست پتروشیمی بسیار بالاتر است، اما باید بازار برای فروش وجود داشته باشد، افزود:بخشی از این بازار صادراتی و بخشی داخلی است، با توجه به اینکه بازار داخلی به رشد اقتصادی نیاز دارد باید ایجاد ثروت امکان تقاضای بیشتر را فراهم کند.

وی درباره خام‌فروشی و تولید محصولات پتروشیمی هم اظهار کرد: پتروشیمی صنعت پخته‌ای است، زیرا محصولات پایین‌دستی تولید می‌کند و زنجیره دارد، پتروشیمی با جهشی بزرگ در این سال‌ها روبه‌رو بوده است و تا سال ۱۴۰۰ دومین جهش بزرگ خود را نیز تجربه خواهد کرد.

وزیر نفت ادامه داد: تولید محصولات پتروشیمی هم‌اکنون نسبت به سال ۹۲، تقریبا دو برابر شده و رقم تولید از ۱۰۰ میلیون تن در سال عبور می‌کند و در تدارک جهش سوم پتروشیمی هستیم.

زنگنه به نمایشگاه «ایران پلاست» که اواخر شهریورماه امسال برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: نمایش واقعی پتروشیمی را می‌توانید در این نمایشگاه ببینید، امروزه صنایع پایین‌دست پتروشیمی سالانه ۶ میلیارد دلار خوراک خریداری می‌کنند، هیچ صنعت دیگری نداریم که این مقدار خوراک را به پایین‌دست خود بدهد و این خوراک‌ها تبدیل به محصولات نهایی می‌شوند.

وی با بیان اینکه اکنون ظرفیت پایین‌دست پتروشیمی بسیار بالاتر است، اما باید بازار برای فروش وجود داشته باشد، افزود: بخشی از این بازار صادراتی و بخشی داخلی است، با توجه به اینکه بازار داخلی به رشد اقتصادی نیاز دارد باید ایجاد ثروت امکان تقاضای بیشتر را فراهم کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.