انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

مجمع انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن برگزار شد

امروز (شنبه 13 آذرماه 1395) مجمع انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در هتل المپیک برگزار شد. علی اکبر رامین افشار به عنوان بازرس اصلی و حبیب الله غلامی به عنوان بازرس علی البدل انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، صبح شنبه 13 آذر ماه سال 1395 در هتل المپیک برگزار شد.

این مجمع پس از انتخاب هیئت رئیسه شامل آقایان جمالیان (رئیس مجمع)، صحاف امین (نایب رئیس)، حسین محمدی (ناظر اول)، خسروشاهی (ناظر دوم) و  فرهاد صدقیانی به عنوان منشی، به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

امروز صدای انجمن شنیده می شود

جمالیان رئیس هیئت مدیره به عنوان اولین سخنران مجمع، به ارائه خلاصه ای از عملکرد هیئت مدیره در سال مالی گذشته پرداخت و گفت: در گذر سال های گذشته اهداف انجمن تعریف شده و نقشه راه آینده هم ترسیم شده است.

وی ادامه داد: در آغاز راه بنا را بر ایجاد گنجایش های گسترده برای انجام کارهای بزرگ گذاشتیم و برای این که انجمن باید به دانش روز جهان پیوسته شود، هم پیمان شدیم.

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتلین با مروری به فعالیت های گذشته این تشکل، گفت: امروز در نگاه به پشت سر می توانم بگویم، راه را درست آمده ایم، رخدادها را خوب دیده و پیام ها را شنیده ایم. کاروان ما امروز پویا و پیشگام است.

جمالیان گفت: باید کوشش های ما برای ممکن ساختن غیرممکن ها ادامه یابد. با همه توان در سال گذشته کار کردیم، به هر نهاد سر زدیم، به دیدار مسئولان، کارشناسان، مدیران و وزیران رفتیم، نوشتیم و…

وی از 600 ساعت دیدار با کارشناسان و مدیران نهادهای مختلف خبر داد و تصریح کرد: معادل این زمان نیز برای مصاحبه ها، مکالمه ها و نامه ها با هدف رساندن پیام ها، زمان صرف شده است.

جمالیان با اظهار خشنودی از صرف این زمان برای پیشبرد اهداف انجمن گفت: باید انجمن به یک تشکل با اعتبار در معیارهای علمی و جهانی تبدیل شود.

وی ادامه داد: امکان دارد از ذهنی بگذرد که ما گرفتار روزمرگی شده و یک جور وقت گذران، درجا زدن و دور خود چرخیدن است؛ چنین نیست آن چه که در انجمن می گذرد گواه حرکت به سوی دانش بنیان است.

جمالیان با اشاره به ارتباط انجمن با دو صندوق اعتباری توضیح داد: گفت و گو با صندوق شبکه آب های مرزی و توسعه آبیاری نوین انجام شده است و این گفت و گوها ادامه دارد. این همکاری ها بی شک آینده ساز است. امیدوارم این تلاش ها در سال آینده به نتیجه خوبی برسد.

 

وی با خوب توصیف کردن تعامل انجمن با آب و خاک، گفت: نشست هایی با مدیران این معاونت برگزار شده است. در اراتباط با وزارت جهاد کشاوزی نیز به لطف درک مدیران آن، کارهای بزرگی مانند یکسان سازی قراردادها مطرح شده و قرار است این مهم نیز انجام شود.

جمالیان گفت: برای نخستین بار برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه ملی آبیاری انجام شده است و اولین دوره این نمایشگاه با مدیریت انجمن و حضور سایر تشکل ها، در دی ماه سال جاری برگزار می شود.

وی از اصلاح مناقصات در برخی استان ها خبر داد.

وی با اشاره به انجام مکاتبه و برگزاری جلسه با سازمان بورس، گفت: در این نشست ها به نحوه عرضه و تقاضا اعتراض کرده و درخواست دادیم تا این شیوه به سود تولیدکننده اصلاح شود.

جمالیان با بیان این که انجمن کوشش می کند تا همه فعالیت های جاری مرتبط با این صنعت را رصد کند، گفت: ما به برداشتن سقف 10 درصد به صورت جدی اعتراض کردیم. در همین زمینه به اقدام وزارت صنعت که ناگهان ارز مبادله ای را برای مواد اولیه حذف کرد، آن را پیگیری کرده و مکاتبات لازم را انجام دادیم که به رفع این مشکل منجر شد.

جمالیان، تلاش برای بازنگری در سایت بهین یاب، تدوین استانداردهای متعدد، همکاری با مرکز پژوهش های استاندارد، ارتباط با تشکل های صنفی دیگر، سیاست گذرای صنعت آبیاری کشور به عنوان یکی از کارهای جدی در کشور و… را بخش دیگری از فعالیت های انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ذکر کرد.

به گفته وی، راه ناهموار بیشتر دست ساز بوده و از کارشکنی ها سرچشمه می گیرد. جمالیان ادامه داد: رد پای دشمنان، دوست نما دیده می شود، کسانی که از بنیاد پیمان شکن هستند. آنها مانند سرباز فراری از خط مقدم هستند.

وی بار دیگر با یادآوری زمان صرف شده برای پیشبرد فعالیت های انجمن، گفت: کمیت بدون کیفیت ارزش چندانی ندارد از این روی برای تشریح موضوع ناگزیرم کارهای انجام شده را بیشتر توضیح دهم.

جمالیان با بیان این که انجام فعالیت های تولیدی خود را در اولویت دوم و بعد از کارهای انجمن قرار داده است، گفت:  اکنون 14 سال از ثبت انجمن سپری می شود و ما در این سال ها کنار هم بودیم، روزهای سخت و روشن را دیدیم.

وی ادامه داد:  انجمن ما امروز جایگاهی یافته است که صدای آن شنیده می شود و حرمتی سزاوار یافته است، امروز مدیران و وزیران ما را باور کرده اند. این اتفاقی نیست که امروز دیدگاه انجمن در وزارتخانه ها و رسانه ها جدی گرفته می شود.

جمالیان افزود: امروز پتروشیمی ها سخن ما را برای بهبود روش های توزیع گوش می دهند و باور کرده اند که انجمن ما خیرخواه این سرزمین است. همچنین دیدگاه های ما درباره انتقاد از بورس، سبب اصلاح این سازمان شده است.

وی ضمن بیان این که اگر روزی واردات آسان شود آن گاه پتروشیمی ها زیان می بینند، گفت: اگر کنار هم بمانیم بی شک، نه تنها به سرافرازی انجمن که به سربلندی میهنمان یاری رسانده ایم.

گزارش فعالیت هیئت مدیره

در ادامه دیانت پی دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به ارائه گزارش فعالیت های این تشکل پرداخت و اظهار داشت: نماینده انجمن عضو هیئت مدیره فدراسیون صنعت آب است و تا کنون جلسه های زیادی برگزار شده است.

 

وزارت نیرو تمام نامه ها و پروژه های مربوط به مناقصه ها را به اطلاع این فدراسیون می رساند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آبیاری در دی ماه سال جاری از شرکت های عضو برای حضور در این نمایشگاه دعوت کرد.

دیانت پی ارتباط و پیگیری مواردی مانند؛ جلسه با وزرات صنعت در خصوص عرضه محصولات پلیمری، حذف دلال ها و پروانه های غیرفعال، پیگیری ارز مبادله ای، بازگرداندن سقف بورس و… را از دیگر فعالیت ها عنوان کرد.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما با معاونت آب و خاک در خصوص رتبه بندی و مناقصات خاص جلسه هایی برگزار کردیم و درباره مواردی مانند؛ یکسان سازی قراردادها از آب و خاک و… بحث و بررسی صورت گرفت.

دیانت پی گفت: کمیسیون حمایت از ساخت داخل در بخش تولید، انجمن را دعوت کردند و اکنون آنها در بخش آب سخن این تشکل را می پذیرند.

وی به برنامه های آموزشی در ارتباط با استاندارد، کلاس های جوش و جلسه های رتبه بندی و غیره به عنوان فعالیت های داخلی انجمن نام برد و گفت: از این پس شاهد آموزش های تخصصی دیگری در انجمن هستیم.

دیانت پی همچنین به فعالیت کمیته های تخصصی انجمن پرداخت و در بخشی از سخنان خود گفت: کمیته های تخصصی آموزش استاندارد، بازرایابی مواد اولیه و روابط عمومی فعالیت های گسترده ای انجام می دهند به طور مثال جلسه های تدوین استاندارد به صورت مرتب در انجمن برگزار می شود.

وی درباره فعالیت روابط عمومی گفت: چندی است که نسخه جدید سایت آغاز به کار کرده و برای همه اعضا نیز یک صفحه اختصاصی در آن تعریف شده است.

دیانت پی همچنین به برگزاری جلسه هایی با پتروشیمی ها، مانند پتروشیمی جم با هدف جلب حمایت آنها اشاره کرد.

مهندسی گریدها توسط پتروشیمی ها

صحاف امین نایب رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن نیز در سخنانی به تشریح پیگیریی های صورت گرفته در خصوص مواد اولیه پرداخت و گفت: این پیگیری ها از طریق دو انجمن ملی و پلی اتیلن در حال انجام است و همچنان که مشاهده می کنید عرضه ها در دو سه هفته اخیر، بهتر شده است.

 

صحاف امین یکی از دلایل مشکل مواد اولیه را سایت بهین یاب اعلام کرد و گفت: همیشه تذکر داده ایم که این سایت اشکال دارد و ظرفیت های آن غیر واقعی است پس از پیگیری های صورت گرفته از سوی انجمن پلی اتیلن و همچنین انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران، اکنون قرار شده است این سایت توسط انجمن ملی اصلاح شود.

نایب رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، مهندسی گریدهای مواد اولیه توسط پتروشیمی ها را یکی دیگر از مشکلات این حوزه اعلام کرد. وی افزود: در شورای رقابت تمام ظرفیت های پتروشیمی ها رصد می شود. همچنین در خصوص قیمت گذاری پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه در بورس، انجمن ملی نظارت کافی دارد.

در ادامه گزارش صورت های مالی ارائه شد.

انتخاب بازرس
دستور کار دیگر مجمع به انتخاب بازرس اخصاص داشت که در نتیجه از 120 رای ماخوذه آقایان؛
علی اکبر رامین افشار با 75 رای به عنوان بازرس اصلی
حبیب الله غلامی با 22 رای به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

 

پرسش و پاسخ؛ از انتقاد رتبه بندی تا ضرورت داشتن استراتژی بلند مدت

بخش پایانی مجمع به پرسش و پاسخ اعضا اختصاص داشت. یکی از حاضران در مجمع به لزوم داشتن استراتژی بلند مدت از سوی هیئت مدیره برای پشبرد اهداف مصرح در اساسنامه تاکید کرد.

غلامی از دیگر حاضران در این مجمع گفت: هیئت مدیره برای پیشبرد کارها یک هدف مشخصی ندارد. امروز شاخص هایی برای رتبه بندی دارد و سال دیگر آنها را تغییر می دهد. نمونه بردای از لوله ها وظیفه لنجمن نیست چون استاندارد این کار را انجام می دهد. دلیلی ندارد انجمن با گرید بندی مانع دیگری را ایجاد کند.

 چاوش زاده نیز خواستار تسهیل شرایط رتبه بندی شد.

باحجاب زاده هم گفت: انتظار داریم انجمن تسهیلاتی را برای تولیدکنندگان لوله های گازی در نظر بگیرد و در این بخش تدابیری انجام شود.

افخمی نیز با بیان این که انجمن برای رتبه بندی از اعضا نظرخواهی نکرده است، گفت رتبه بندی فعلی با عناوین A , B , C خلاف است. در حال حاضر سیاست فعلی هیئت مدیره به نفع چند نفر از اعضا است؟ هیئت مدیره 4 بار رتبه بندی را عوض کرده و برخلاف سازمان برنامه و بودجه حرکت می کند.

صدقیانی نیز پیشنهاد برگزاری 3 سال یک بار را برای آبیاری داد. چون به گفته وی توسعه و نوآوریی یک کار زمانبر است.

سعادتی، از دیگر حاضران با بیان این که در بحث رودخانه های مرزی نارضایتی و اعتراض وجود دارد، گفت: حق برخی در این زمینه از بین رفته است و می شد با سیاست این موضوع را مدیریت کرد.

جمالیان رئیس هیئت مدیره در پاسخ به پرسش ها و برخی اعتراض ها گفت: در یک مقطعی می خواستند لوله های پلی اتیلن را به دلیل عدم کیفیت از آبیاری حذف کنند. معاونت وقت آب و خاک از ما درخواست یک سری بازنگری در تولید این محصول را کرد. بر آن اساس ما با همفکری و برای ارتقای سطح  این صنعت، کار رتبه بندی را انجام دادیم.

وی در همین زمینه ادامه داد: با انجام رتبه بندی بحث شکایت ها نیز کاهش یافته است. امروز صنعت پلی اتیلن جایگاه خاص خود را یافته است.

جمالیان در پاسخ به یک انتقاد که رتبه های A بیشتر مناقصات را می گیرند، گفت: در سال گذشته 75 درصد مناقصات را گروه C انجام داده است.

صحاف امین نیز در این خصوص گفت: اگر می خواهیم برای ارتقای صنعت کاری انجام دهیم وجود یک رقابت کوچک برای بهبود کیفیت نیاز است. هنگامی که بازار در رکود است این موضوع برای همه رتبه ها وجود دارد و نه تنها یک رتبه خاص.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت