انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

مدیر عامل سازمان گسترش: صنعت پایین دست پتروشیمی می تواند مشکل اشتغال را به سادگی برطرف کند

صنعت پتروشیمی ایران با وجود همه چالش ها با یکدلی و تعامل، دوباره در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته است و بزودی این صنعت بطور کامل احیا می شود.

مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) پتروشیمی را جزو صنایع پیشران معرفی کرد و گفت: با توجه به دارا بودن زیر ساخت های مطلوب، این صنعت می تواند زمینه ساز توسعه کشور باشد.
منصور معظمی افزود: به لحاظ منابع طبیعی و نیروی متخصص در صنعت پتروشیمی از توانایی بالایی برخورداریم بنابراین هیچ راهی جز توسعه آن نداریم و امیدوارم در دولت بعدی توجه بیشتری روی صنایع پایین دست پتروشیمی شود تا بتوانیم بحث ایجاد اشتغال که امروزه مهمترین دغدغه کشور است را حل کنیم زیرا صنعت پایین دست پتروشیمی می‌تواند مشکل اشتغال را به سادگی برطرف کند.
وی ادامه داد: در مجموع، در سال های گذشته به دلیل تحریم و برخی مشکلات موجود انتظاری که نسبت به توسعه صنعت برنامه‌ ریزی‌شده بود، برآورده نشد و باید با همدلی و همکاری تلاش کنیم پتروشیمی جایگاه واقعی خود را به دست آورد.
معظمی تصریح کرد: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوانی در صنعت وجود دارد و هنر ما استفاده و بهره مندی از حداکثر ظرفیت های موجود است و باید بر این نکته تاکید کرد که شرکت ملی صنایع پتروشیمی قابلیت بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعت پتروشیمی را دارد.
مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در رابطه با حضور سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی ایران گفت: سرمایه‌گذاران خارجی و حضور گسترده آنها بعد از برجام طبیعی است برجام ثمره دولت یازدهم بوده و فرصت‌های زیادی را برای ما فراهم کرده است اما این که چه میزان از فرصت‌های ایجاد شده استفاده کنیم به مدیریت ما برمی گردد.
وی افزود: شرکت‌های خارجی علاقمند هستند که در بخش‌های مختلف صنعت پتروشیمی سرمایه گذاری کنند شاید بعد از برجام صنعت خودرو توانست ۶ قرارداد مشارکت امضا کند اما صنعت نفت و گاز به طور قطع جذابیت بیشتری نسبت به صنعت خودرو برای سرمایه‌گذاران خارجی دارد و حضور آن ها در این صنعت چشمگیر خواهد بود.

 

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت