انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

معرفی 70 طرح پائین دستی پتروشیمی برای سرمایه گذاری در ماهشهر

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از معرفی 70 طرح پائین دستی پتروشیمی در منطقه ماشهر برای سرمایه گذاری خبر داد.

امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درحاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این که آماده حمایت از سرمایه گذاران در صنایع پائین دستی پتروشیمی هستیم اظهارکرد: ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه این بخش در منطقه ماهشهر وجود دارد و امید است بتوانیم در کمترین زمان ممکن به سوی تکمیل زنجیره ارزش حرکت کنیم.

وی افزود:امکان سنجی و بررسی های فنی و اقتصادی برای این طرح ها نهایی شده است و تاکنون درخواست هایی برای حضور در این طرح ها دریافت شده که در حال بررسی آنها هستیم.

شهیدی نیا ادامه داد: با بانک ها و نهادهای مالی مذاکره های خوبی برای حمایت از این سرمایه گذاری ها انجام شده و به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود در بازار سرمایه نیز برای تامین مالی طرح های توسعه ای پائین دستی در منطقه هستیم و در صورت نهایی شدن این مذاکرات  سرمایه گذاران با اشتیاق بیشتری اقدام به حضور در منطقه خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی  با اشاره به وجود خوراک  مناسب برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی گفت: مذاکراتی نیز برای استفاده از قراردادهای بلند مدت برای تامین خوراک مورد نیاز صنایع پائین دستی از سوی بخش های بالادست با بورس کالا در حال انجام است تا 10درصد به صورت  قراردادهای بلند مدت  در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

وی با بیان این که در این منطقه تمامی زیرساخت‌ های لازم از جمله آب، برق، گاز ، جاده‌های مواصلاتی و راه‌آهن ایجاد شده است، گفت: سرمایه گذاری های جدید افزون بر افزایش ظرفیت تولید می تواند منجر به اشتغال زایی و توسعه منطقه شود .

شهیدی نیا ادامه داد:  حمایت مالی از سرمایه گذاران و در اختیار گذاشتن بسته های تامین مالی می تواند رشد متوازن در منطقه را به همراه داشته باشد.

  

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت