انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

۲۰میلیون تن محصول پتروشیمی صادر شد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: پارسال ۲۰ میلیون تن تولیدات صنایع پتروشیمی به ارزش ۱۰ میلیارد و ۶۴۵ میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از کالا خبر ، تقی صانعی در نشست بررسی مشکلات واحدهای پتروشیمی باحضور وزیر اطلاعات گفت: از مجموع ۵۶ واحد پتروشیمی فعال کشور ۲۰ واحد در ماهشهر، ۱۶ واحد در عسلویه و مابقی واحدها در سایر مناطق کشور پراکندگی دارند که این شمار واحد سالانه ۵۰ میلیون تن تولید دارند.

وی بیان کرد: ۶۰ واحد پتروشیمی در دست احداث وجود دارد که با بهره برداری آنها ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور به ۱۲۰ میلیون تن در سال افزایش می یابد.

صانعی ادامه داد: اکنون عمده ترین مشکلات واحدهای پترو شیمی کشور تامین خوراک است که این مشکل در منطقه عسلویه به دلیل وجود خوراک به چشم نمی آید.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری اظهار داشت: صنعت پتروشیمی در ایران دکترین اقتصادی مملکت است چراکه با وجود مواد اولیه خدادادی مانند نفت و گاز قابلیت ایجاد ارزش افزوده فراوانی در آن نهفته است.

صانعی ادامه داد: چنانچه تمرکز لازم برای گسترش واحدهای پتروشیمی کشور ایجاد شود این مهم به اشتغال و اقتصاد کشور کمک شایانی می کند.

وی اظهار داشت: سهم گاز مصرفی واحدهای پتروشیمی کشور از کل مصرف ۸.۵ درصد است؛ این درحالی است که ۳۵ درصد از صادرات غیرنفتی کشور توسط واحدهای پتروشیمی محقق شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری ادامه داد: این واحد که سال ۸۶ راه اندازی شد اکنون با تولید سالانه ۴.۵ میلیون تن آروماتیک یکی از بزرگ ترین واحدهای تولید این محصول در کشور است.

صانعی یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با برخورداری از ۱۶ واحد پتروشیمی در تولید محصولاتی همچون الفین، آمونیاک ومتانول از بزرگ واحدهای تولیدی جهان محسوب می شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت