انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

85درصد کمک بلاعوض دولت برای سیستم های نوین آبیاری در بروجرد

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بروجرد با اشاره به اینکه درسال جاری85 درصد هزینه طراحی واجرای طرح های آبیاری تحت فشار را درمجتمع های باغی به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت می شود گفت: کشاورزان تنها 15درصد هزینه را پرداخت می کنند.

رضا امینی افزود: اجرای طرح های آبیاری تحت فشار با هدف کاهش اثرات ناشی ازخشکسالی و رفع مشکلات آبی اراضی باغی و زراعی و حمایت از کشاورزان درحال اجرا بوده و در سال جاری دولت اعتبارات نامحدودی را به ویژه در بخش آبیاری قطره ای و باغات تحت پوشش در نظر گرفته است.
وی اظهارکرد:همچینن 65 درصد هزینه تجهیزسایرباغات به سیستم آبیاری تحت فشار بلاعوض وبرعهده دولت بوده و 55 درصد هزینه اجرای این طرح دراراضی کشاورزی نیز به صورت بلاعوض و مابقی سهم آورده متقاضی می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی بروجرد تاکید کرد: این اقدام ازسوی دولت با هدف حمایت ازکشاورزان، افزایش سطح تولیدات باغی و کشاورزی و نیز تشویق کشاورزان به استفاده بهینه از منابع آبی و مدیریت منابع آب عنوان کرد و ادامه داد: برای اخذ این اعتبارات ازسوی دولت نیاز به سند نبوده و با اجاره 10 ساله می توان از این خدمات بهره مند شد.
امینی اضافه کرد: متقاضیان دریافت اعتبارات برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشاردرباغات و اراضی کشاورزی می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی این شهرستان و تشکیل پرونده درکمترین زمان از این خدمات بهره مند شوند.
وی مجموع اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان را 68 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان سطح اراضی بیش از10 درصد برابر با سه هزارو 500 هکتار به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت