آرشیو اعلانات
...45678910...

 • نقطه اجماع در صنایع پایین دست

  نقطه اجماع در صنایع پایین دست

  رشد اقتصادی 4/ 7 درصدی کشور که از بستر نفت خام و صنایع بزرگ تغذیه می‌شود تاکنون تاثیر چندانی بر صنایع کوچک و زنجیره ارزش نداشته و باید بالا بودن نرخ بیکاری مشهود و نامشهود را یکی از خروجی‌های مهم این رخداد برشمرد.
 • کارنامه تجارت در سومین فصل سال

  کارنامه تجارت در سومین فصل سال

  تجارت خارجی ایران سومین فصل سال 95 را با تراز تجاری مثبت نه چندان محسوس به پایان رساند. مطابق آمار منتشرشده از سوی گمرک ایران، اگرچه صادرات کشور در 9 ماه منتهی به آذر 95، از واردات سبقت گرفته، اما این رشد چندان قابل توجه نیست؛ به‌طوری‌که مطابق آمارها، حجم صادرات ایران در پایان فصل پاییز از نظر ارزشی معادل 31 میلیارد و 593 میلیون دلار گزارش شده که نشان از عقب‌ماندگی صادراتی کشور از هدف گذاری 50 میلیارد دلاری صادرات کالا تا پایان سال دارد.
 • پتروشیمی جم شماره حساب جدید اعلام کرد +تصویر نامه

  پتروشیمی جم شماره حساب جدید اعلام کرد +تصویر نامه

  پتروشیمی جم برای واریز وجوه حاصل از فروش محصولات پلیمری و شیمایی، به کارگزاری ها، شماره حساب جدید اعلام کرد.
 • اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 19 دی ماه +دانلود قیمت ها

  اعلام قیمت پایه مواد اولیه پلیمری تا 19 دی ماه +دانلود قیمت ها

  قیمت های پایه محصولات پتروشیمی امروز (یکشنبه 5 دیماه 1395) برای عرضه تا دو هفته آینده، 19 دی ماه 1395 توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی اعلام شد.
 • کدام صنایع در 6 ماه آینده سود می‌دهند؟

  کدام صنایع در 6 ماه آینده سود می‌دهند؟

  یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان بازار سرمایه، خرید و فروش سهام شرکت‌ها و صنایعی است که سود قابل‌قبولی را برای سهامدار به دنبال داشته باشد. درپی اتفاقات و رویدادهای اخیر جهانی از جمله انتخاب ترامپ و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بازارهای مالی اروپا و آمریکا با شوکی غیرقابل پیش‌بینی روبه‌رو شد. شوکی که به نظر می‌رسد برخی معادلات فعالان بازار سرمایه در دنیا را برهم زده باشد. در نهایت اتفاقات و رویدادهای داخلی و خارجی از جمله برجام، نرخ دلار و انتخاب ترامپ پیش‌بینی‌های جدیدی را برای فعالان بازار س
 • حضور گسترده سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی/امضای ١٤ تفاهم‌نامه

  حضور گسترده سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی/امضای ١٤ تفاهم‌نامه

  منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي نخستين منطقه ويژه تخصصي ايران است که با توجه به موقعیت خاص مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و بر این اساس به تازگی ١٤ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی امضا شده است.
 • توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با همکاری لورگی آلمان

  توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با همکاری لورگی آلمان

  شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در سالهای متمادی مسیر توسعه خود را طی کرده است و در حال حاضر برای حرکت در مسیر افزایش تولیدات اقدام به ساخت واحدهای جدید پتروشیمی کرده که در این بخش از لورگی آلمان کمک گرفته است.
 • کاهش حجم معاملات پلیمرها در پایان پاییز

  کاهش حجم معاملات پلیمرها در پایان پاییز

  کاهش حجم عرضه‌ها را طی هفته گذشته نمی‌شود توجیه کرد، زیرا این کاهش از سوی پتروشیمی‌ها در بیشتر موارد بدون توجیه بوده و این اقدام پتروشیمی‌ها برای تعادل بازار خطرناک است. به گزارش انجمن ملی پلاستیک ایران، سید‌جواد موسوی،کارشناس بازار پتروشیمی معتقد است در هفته آخر آذر 1395، تالار معاملات پتروشیمی شرکت بورس کالای ایران روزهای کم رونقی را سپری کرد و حجم عرضه‌ها نسبت به هفته قبل از آن با کاهش نسبتا زیادی رو به رو بود و حجم معاملات هم کاهش خیلی زیادی پیدا کرد. با این حال طی هفته گذشته دو اتفاق مهم اف
 • تظلم خواهی صنعت از «خصولتی»ها

  تظلم خواهی صنعت از «خصولتی»ها

  نمایندگان 14 تشکل و سندیکای بخش خصوصی طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور با اشاره به مشکل تامین مواد اولیه چند هزارشرکت خصوصی و شرکت های زیرمجموعه این تشکل ها در داخل خواستار برداشته شدن معافیت مالیاتی صادرات مواد خام و جلوگیری از ارزان فروشی مواد اولیه صادراتی توسط برخی از این شرکت های خصولتی و شبه دولتی شدند.
 • چهارمین دوره آموزش جوش با همکاری شرکت SKZ آلمان برگزار شد

  چهارمین دوره آموزش جوش با همکاری شرکت SKZ آلمان برگزار شد

  دوره سه روزه آموزش جوش، در شهرک صنعتی کاوه برگزار شد.
 • دعوت موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت

  دعوت موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت

  مدیرکل صنایع شیمایی و سلولزی وزارت صنعت به انجمن ملی پلی اتیلن در رابطه با سیستم شناسایی کالا با استانداردهای جهانی نامه ای ارسال کرد.
 • استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات؛ حداکثر تا یک ماه بعد

  استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات؛ حداکثر تا یک ماه بعد

  پس از پيگيری های زیاد در شورای گفتگو و كميته ماده ٧٦، سرانجام دستور العمل نحوه استرداد ماليات ارزش افزوده صادر كنندگان اصلاح و ابلاغ شد.
 • آگهی مناقصات 4 دی 1395

  آگهی مناقصات 4 دی 1395

  جدول مناقصه ها برای اطلاع تولیدکنندگان محترم استخراج و ارائه می شود. جدول شماره 84
 • راهکار خروج پتروشیمی از بورس چیست؟

  راهکار خروج پتروشیمی از بورس چیست؟

  اصرار محمدرضا نعمت زاده برای خروج پتروشیمی از بورس کالا و مخالفت دولت با این تقاضا همچنان ادامه دارد تا فروش محصولات پتروشیمی همچنان در بورس تداوم یابد. اما آیا نعمت زاده در ارائه این درخواست، تنهاست؟
 • رونق پتروشیمی در منطقه آزاد قشم

  رونق پتروشیمی در منطقه آزاد قشم

  قشم به دلیل موقعیت اقتصادی مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و بر همین اساس به تازگی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و منطقه آزاد قشم با هدف گسترش همکاری‌های ٢ جانبه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 • گسست بازار با خروج پتروشیمی‌ها

  گسست بازار با خروج پتروشیمی‌ها

  خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا که هر از گاهی از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح می‌شود این بار با واکنش فعالان پایین‌دستی این بازار روبه‌رو‌ شده است. فعالان پایین‌دستی معتقدند اگر این اصرار برای بهبود فعالیت این دسته از فعالان است بهتر است به‌جای چنین تصمیمی چند اصلاح جزئی در بخش‌هایی همچون سایت بهین‌یاب در دستور کار قرار گیرد و نیازی به حذف صورت مساله نیست.
 • کمیسیون تلفیق رانت خوراک پتروشیمی‌ها را برگرداند

  کمیسیون تلفیق رانت خوراک پتروشیمی‌ها را برگرداند

  در گزارش کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه برنامه ششم توسعه، شاخص‌های جدیدی برای قیمت گذاری خوراک گاز واحدهای پتروشیمی مشخص شده است که به معنای ابطال فرمول 10 ساله وزارت نفت در این زمینه و بازگشت مجدد رانت خوراک گاز این واحدها است.
 • صادرات و واردات پتروشیمی در پیچ و خم

  صادرات و واردات پتروشیمی در پیچ و خم

  درچند روز اخیر، بسیاری از افرادی که به هر نوعی با محصولات پتروشیمی و صادرات آنها در ارتباطند، درمورد نحوه فروش آنها اظهارنظر کرده و بازهم همان پارادایم همیشگی «تمرکز» و «تکثر» تکرار شده است. مسائلی از قبیل این‌که آیا صادرات محصول در یک شرکت یا یک نهاد متمرکز شود؟ یا این‌که هر شرکت بر پایه برنامه خود نسبت به فروش تولیدات اقدام کند؟ بر سر زبان‌ها قرار گرفته است.
 • انعقاد ۵ قرارداد بلندمدت پتروشیمی در بورس کالا

  انعقاد ۵ قرارداد بلندمدت پتروشیمی در بورس کالا

  امروز در گروه پلی اتیلن های ترفتالات، در قالب قراردادهای بلندمدت با صنایع پایین دست، گریدهای بطری و نساجی پتروشیمی تندگویان عرضه و معامله شد.
 • 4 طرح پتروشيمي در نوبت بهره‎برداري رسمي براي دهه فجر

  4 طرح پتروشيمي در نوبت بهره‎برداري رسمي براي دهه فجر

  مرضیه شاهدایی اعلام کرد: این چهار طرح شامل مونو اتیلن گلیکول (MEG) پتروشیمی مروارید، پتروشیمی انتخاب با تولید 250 هزار تن پلی اتیلن، پتروشیمی تخت جمشید با تولید 50 هزار تن پلی استایرن و همچنین فاز دوم پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید یک میلیون تن اتیلن می‎شود.
 • اولین جلسه تدوین استاندارد آزمون های سفتی حلقه ای و نسبت خزش برگزار شد

  اولین جلسه تدوین استاندارد آزمون های سفتی حلقه ای و نسبت خزش برگزار شد

  اولین جلسه تدوین استاندارد آزمون های سفتی حلقه ای و نسبت خزش با حضور دکتر معصومی، رییس کمیته و اعضای آن از ساعت 9:30 الی 11:30 در محل سالن جلسات انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن برگزار شد.
 • ژاپن و ایتالیا علاقمند به همکاری در پتروشیمی جم

  ژاپن و ایتالیا علاقمند به همکاری در پتروشیمی جم

  پتروشیمی جم یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات پلیمری ایران محسوب می شود و بسیاری از کشورها خواهان سرمایه گذاری در آن هستند و به تازگی ژاپن و ایتالیا نیز به جمع علاقمندان سرمایه گذاری در پتروشیمی جم پیوسته اند.
 • پتروشیمی‌ها خارج از بورس؛ دلالان باز می‌گردند؟

  پتروشیمی‌ها خارج از بورس؛ دلالان باز می‌گردند؟

  چالش عرضه محصولات پتروشيمي خارج از بورس انگار تمام‌شدني نيست. پرونده‌اي مهم و البته پرحاشيه كه همچنان باز است و مخالفان و موافقان هربار آن را به يك سو مي‌كشند.
 • تامین مالی ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت پتروشیمی

  تامین مالی ۲۵۰ میلیون یورویی در صنعت پتروشیمی

  شریفی از نهایی شدن مذاکرات تأمین منابع مالی میان مدت بمیزان ٢٥٠ میلیون یورو بصورت Fresh Money بدون ضرورت خرید تجهیزات خبر داد.
 • فراخوان برگزاری دوره‌های آموزشی انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

  فراخوان برگزاری دوره‌های آموزشی انجمن تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

  کمیته آموزش انجمن با صدور اطلاعیه ای از برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های تولید لوله پلی اتیلن، کنترل کیفیت و مستندسازی خبر داد.
 • قیمت خوراک گاز مجتمع‎های پتروشیمی در آبان‎ماه ٣٢٦٦ ریال تعیین شد

  قیمت خوراک گاز مجتمع‎های پتروشیمی در آبان‎ماه ٣٢٦٦ ریال تعیین شد

  معاونت برنامه ریزی وزارت نفت، قیمت گاز طبیعی سبک و شیرین خوراک برای شرکت‌های پتروشیمی را در آبان‌ماه سه هزار و ٢٦٦ ریال اعلام کرد.
 • نعمت زاده برای خروج پتروشیمی از بورس باز هم نامه نوشت

  نعمت زاده برای خروج پتروشیمی از بورس باز هم نامه نوشت

  وزیر صنعت در نامه‌ای به رییس جمهور با موضوع «مشکلات عرضه انحصاری محصولات پتروشیمی در بورس» بدون توجه به دستورالعمل شورای رقابت مبنی بر عرضه و قیمت‌گذاری پتروشیمی در بورس کالا، خواستار اصلاح مصوبه ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها شد.
 • صادرات پتروشیمی به کام دلال‌ها / سابیک و آرامکوی عربستان مرجع قیمت‌گذاری محصولات

  صادرات پتروشیمی به کام دلال‌ها / سابیک و آرامکوی عربستان مرجع قیمت‌گذاری محصولات

  عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: در حال حاضر ما 8 میلیون تن ال پی جی تولید می کنیم و هر سال هم به این میزان اضافه می شود ولی قیمت آن را در خلیج فارس آرامکوی عربستان تعیین می کند.
 • تحلیل هزینه و فایده یک اصرار

  تحلیل هزینه و فایده یک اصرار

  موضوع خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا که وزیر صنعت این‌بار طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری خواستار آن شده در شرایطی بار دیگر مطرح می‌شود که شورای رقابت با ابلاغ دستورالعملی دو ماه پیش اعلام کرده بود که این محصولات جز، در مواردی خاص، باید در بورس کالا عرضه شوند. به‌نظر می‌رسید این موضوع که از طرف نهادی قانونی تصمیم‌گیری شده است، نقطه پایانی بر موضوع خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا باشد اما گویا این‌طور نشد. البته نامه وزیر صنعت به رئیس‌جمهوری تاکنون نتیجه‌ای به همراه نداشته ولی این اقدام نگرانی‌ه
 • تولید پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه از 7 هزار تن گذشت

  تولید پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه از 7 هزار تن گذشت

  مجتمع پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه موفق شد بیش از 7300 تن محصول را روانه بازارهای داخلی و خارجی کند.