ارسال پاسخ

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان البرز خبر داد: تجهیز ۱۷۲۴ هکتار از اراضی استان البرز به سیستم های آبیاری نوین در سال جاری

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: این مدیریت با توجه به سیاست های کلی دولت که افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و صرفه جویی در مصارف منابع آبی است، تسهیلات بلاعوض را در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه در سطح یک هزار و ۷۲۴ هکتار از اراضی زیر کشت استان البرز سیستم های آبیاری نوین به اجرا درآمده است.

حجت اله رضایی با اعلام این مطلب گفت: با در نظر گرفتن کمبود منابع آبی در سال های اخیر، استفاده از روش های نوین آبیاری امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، در همین راستا لازم است تدبیری اندیشیده شود تا روش های نوین و کم مصرف با راندمان بالا جایگزین روش های سنتی آبیاری در بخش کشاورزی گردد.

وی افزود: استان البرز با توجه به شرایط مناسب کشاورزی، پتانسیل بالایی را در این حیطه داراست و در این راستا مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی استان البرز با توجه به سیاست های کلی دولت که افزایش بهره وری در بخش کشاورزی و صرفه جویی در مصارف منابع آبی است، تسهیلات بلاعوض را در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی استان البرز یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه در سطح یک هزار و ۷۲۴ هکتار از اراضی زیر کشت استان البرز سیستم های آبیاری نوین به اجرا درآمده است که بالغ بر یک هزار و ۱۵۴ هکتار از این طرح ها به صورت ۱۰۰ درصد اجرا گردیده و در حال بهره برداری است و بیش از ۵۷۰ هکتار از اراضی نیز  دارای۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است که امید است تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند.

 

رضایی در پایان خاطرنشان ساخت: در این زمینه شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد به دلیل وسعت اراضی قابل کشت و با توجه به شرایط آب و هوایی گرم بیشترین اراضی تجهیز شده را به خود اختصاص داده اند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد