ارسال پاسخ

۲۰ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی یکهزار و 20 میلیارد ریال اعتبار در سفر دولت برای آبیاری نوین در استان مرکزی اختصاص یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سفر هیات دولت به این استان یکهزار و 20 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد و توسعه سیستم ابیاری نوین اختصاص یافته است.

علی بابایی  در آیین نکوداشت این کشاورزان نمونه استان مرکزی در اراک، گفت: این میزان اعتبار باید برای سیستم آبیاری نوین استان در سال های 95 و 96 محقق می شود.
وی افزود: 440 میلیارد ریال از این اعتبار در سال 95 ابلاغ شده که از این رقم 120 میلیارد ریال تاکنون وصول شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کمبود آب به عنوان یکی از دغدغه های کشاورزان و متولیان این بخش وجود دارد هرچند اقدامات مطلوبی در این زمینه انجام شده، اما کافی نیست.
بابایی افزود: یکی از راه های کاهش مصرف آب کشاوری استفاده از سیستم های آبیاری نوین است که در این بخش تاکنون 57 هزار هکتار از اراضی این استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده اند.
وی تاکید کرد: ظرفیت بخش کشاورزی استان برای این حوزه 160 هکتار است که نشان دهنده فاصله زیاد تا ظرفیت موجود است.
بابایی گفت: تجهیز آبیاری مزارع کشاورزی به سیستم نوین در اولویت برنامه جهاد کشاورزی است که به معنای افزایش واحد سطح نیست.

 

در پایان جهانپور معماریان ،مدیر شعب بانک کشاورزی استان مرکزی گفت : پرداخت 112 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در آبیاری نوین کشاورزی ، 400 میلیون ریال تسهیلات به واحدهای نیمه فعال، 1000 میلیارد ریال در بخش کاشت، داشت و برداشت ، 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از جمله اقدامات بانک کشاورزی است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد