ارسال پاسخ

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

مدیرعامل آبفای استان تهران در نشست با اعضای کمیسیون عمران: تکمیل طرح جامع آبرسانی شهر تهران پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران می گوید، تکمیل طرح جامع آبرسانی شهر تهران نیازمند پنج هزار میلیارد ریال اعتبار است که در صورت تامین، در مدت زمان دو سال اجرایی می شود.

«محمد پرورش» امروز دوشنبه در جریان بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برخی طرح ها و پروژه های آبفای استان تهران افزود: طرح جامع آبرسانی شهر تهران (قمر بنی‌هاشم) با هدف تعادل‌بخشی کمی وکیفی آب تهران و امکان جایگزینی اضطراری منابع آب در سال 1392 آغاز شد. 
به گفته این مقام مسئول، مطالعات بازنگری این طرح برای افق طرح سال 1410 موید آن است که نیازهای آبی این شهر و نقاط مصرف حوالی آن در آینده به حدود یک میلیارد و 340 میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.
پرورش افزود: تامین آب مناطق 22 گانه شهرداری کلانشهر تهران با جمعیتی بیش از 11 میلیون نفر و نیاز آبی حدود یک میلیارد و 257 میلیون مترمکعب در سال، تامین بخشی از نیاز آبی شهر پرند به میزان حدود 30 میلیون متر مکعب در سال، تامین بخشی از نیاز آبی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به میزان 32 میلیون مترمکعب در سال، تامین کسری آب شهرهای پردیس، رودهن و بومهن به میزان 20 میلیون متر مکعب در سال، در این طرح برنامه ریزی شده است.

پرورش با بیان اینکه اجرای خطوط لوله آبرسانی در سطح شهر تهران به طول حدود 120 کیلومتر در قطرهای 400 تا 2300 میلی‌متر انجام شده، خاطرنشان کرد: این خطوط لوله به شکل یک حلقه دور شهر تهران کشیده شده است. 
وی ادامه داد: 6 دستگاه مخزن متعادل کننده فشار در حجم‌های کل حدود 115 هزار مترمکعب، چهار ایستگاه پمپاژ با دبی در مجموع 1.5 متر مکعب در ثانیه و 60 حلقه چاه در سطح شهر تهران و خطوط لوله جمع‌آوری آنها تا مخازن هدف در این طرح اجرایی شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد