ارسال پاسخ

۲۵ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

لاریجانی: اجرای طرح‌های آبیاری نوین در حوزه کشاورزی ضروری است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود آب در کشور گفت: توسعه و اجرای طرح‌های آبیاری نوین در حوزه کشاورزی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی انجمن لوله و اتصالات  پلی اتیلن به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی صبح دوشنبه در دیدار اعضای انجمن صنفی کشاورزان استان قم با  اشاره به جایگاه حوزه کشاورزی در توسعه اقتصادی کشور و استان قم گفت: حوزه کشاورزی استان دارای ظرفیت‌های بسیاری است که باید به آن پرداخته شود.

وی بر لزوم توسعه و اجرای طرح‌های آبیاری نوین در حوزه کشاورزی تأکید کرد و افزود: قطعاً باید از ظرفیت‌های موجود برای توسعه این حوزه استفاده شود، زیرا در شرایط کنونی کشور با معضل کمبود آب روبرو است که توسعه این تجهیزات می‌تواند در بهبود وضعیت کشاورزی مؤثر باشد؛ و ما نیز از به کارگیری تکنولوژی آبیاری تحت فشار حمایت می‌کنیم.

در ابتدای این دیدار پیمان عالمی رئیس انجمن صنفی کشاورزان استان قم گفت: وظیفه اصلی این انجمن حمایت اجتماعی، اقتصادی از کشاورزان و احقاق حقوق آنهاست.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی حدود 60 هزار هکتار اراضی زراعی و باغ در استان قم وجود دارد که از این میزان زمین کشاورزی، تنها حدود 30 درصد به روش‌های نوین و تحت فشار آبیاری می‌شوند.

 

عالمی افزود: بزرگ‌ترین تهدید در شرایط کنونی بحران آب است و ضروری است روش‌های آبیاری در حوزه کشاورزی بهینه سازی شوند تا از مشکلات کم آبی کاسته شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد