ارسال پاسخ

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد تکمیل ۳۷۰ مجتمع آب‌رسانی و بهره‌مندی ۳۰۰۰ روستا با اعتبارات صندوق توسعه ملی

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو گفت: از ۵۰۰ میلیون دلار اعتباری که از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها تخصیص یافته تاکنون ۳۷۰ مجتمع آب روستایی تکمیل و ۳۰۰۰روستا از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

رضا انجم شعاع با اختصاص 500 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژ‌های آب‌رسانی روستایی در سال جاری گفت ، تاکنون 9000 مجتمع آب‌رسانی روستایی ساخته شده یا در حال احداث هستند، اما باید اذعان کرد که تامین آب روستاهای کشور در طول برنامه ششم توسعه کشور به سالیانه 500 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی نیاز دارد.
وی افزود: ساخت مجتمع‌های آب‌رسانی روستایی از مهم‌ترین طرح‌های آب و فاضلاب است که خوشبختانه از سال گذشته و با حمایت جدی مقام معظم رهبری و سپس نمایندگان مجلس شورای اسلامی 500 میلیون دلار به این موضوع اختصاص یافت و تاکنون اقدامات خوبی برای این بخش صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: تأمین آب آشامیدنی باکیفیت برای ساکنان روستاها که قطب تولید و اشتغال مولد هستند، یکی از اولویت‌های وزارت نیرو و مجلس شورای اسلامی است، به عنوان مثال در استان گلستان، با ساخت یک مجتمع آبرسانی روستایی، بیش از 100روستا تحت پوشش آب سالم و بهداشتی قرار گرفتند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو گفت: ایجاد مجتمع‌های آبرسانی روستایی گام بسیار بزرگی است و تقاضای ما از نمایندگان مجلس این است که اعتبار جدیدی که 300 میلیون دلار است باز هم به 500 میلیون دلار افزایش یابد، زیرا برای ساکنان روستاها، اولویتی مهم‌تر از تأمین آب آشامیدنی نداریم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد