ارسال پاسخ

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در آیین تقدیر از ۵۳ توليدكننده برتر ملي و استاني خبر داد: تجهیز ۵۷ هزار هکتار از اراضی استان مرکزی به سیستم آبیاری تحت فشار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: یکی از راه‌های کاهش مصرف آب کشاورزی استفاده از سیستم های آبیاری نوین است که در این بخش تاکنون ۵۷ هزار هکتار از اراضی این استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است. ظرفیت بخش کشاورزی استان برای این حوزه ۱۶۰ هزار هکتار است که نشان دهنده فاصله زیاد تا ظرفیت موجود است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در آیین تقدیر از ۵۳ توليد كننده برتر ملي و استاني از تجهیز ۵۷ هزار هکتار از  اراضی این استان به سیستم آبیاری تحت فشار خبر داد.

 علی بابایی در آیین نکوداشت تقدیر از کشاورزان نمونه استان مرکزی در اراک گفت: تلاش مستمر بهره‌برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی استان باعث شد تا این خطه بعد از خراسان رضوی، دومین استان از نظر تعداد تولیدکننده برتر و ملی باشد.

وی افزود: کشاورزان، قهرمانان سنگر تولید هستند که ثابت کردند با وجود کمبودها می توان جایگاه ملی را کسب کرد و با احراز این جایگاه الگو مناسبی برای سایر همکاران خود شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: استان مرکزی با وجود آوازه صنعتی بودن با تولید سه درصد محصولات کشاورزی، جایگاه مطلوبی در کشور دارد و این نشان دهنده ظرفیت بالا در این بخش اقتصادی است.

بابایی یادآور شد: ۱،۲ درصد محصولات کشاورزی تولید شده در این استان مازاد است که با اعمال تجربیات و بهره گیری از نظرات کارشناسان ترویج، امکان خودکفایی محصولات دوراز ذهن نیست.

وی افزود: ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۵ ابلاغ شده است که از این رقم ۱۲۰ میلیارد ریال تاکنون وصول شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: کمبود آب به عنوان یکی از دغدغه های کشاورزان و متولیان این بخش به شمار می رود، هرچند اقدامات مطلوبی در این زمینه انجام شده، اما ناکافی است.

بابایی افزود: یکی از راه‌های کاهش مصرف آب کشاورزی استفاده از سیستم های آبیاری نوین است که در این بخش تاکنون ۵۷ هزار هکتار از اراضی این استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

وی تأکید کرد: ظرفیت بخش کشاورزی استان برای این حوزه ۱۶۰ هزار هکتار است که نشان دهنده فاصله زیاد تا ظرفیت موجود است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: تجهیز آبیاری مزارع کشاورزی به سیستم نوین در اولویت برنامه جهاد کشاورزی است که البته به معنای افزایش واحد سطح نیست.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد