ارسال پاسخ

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبر داد: انتقال گاز به خوروبیابانک به روش سی ان جی

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: عملیات انتقال گاز به خوروبیابانک از طریق خط لوله صرفه اقتصادی نداشته بنابراین درحال حاضر به روش سی ان جی اجرایی می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: عملیات انتقال گاز به خوروبیابانک از طریق خط لوله صرفه اقتصادی نداشته بنابراین درحال حاضر به روش سی ان جی اجرایی می شود.

سید مصطفی علوی گفت: در انتقال گاز به روش سی ان جی ابتدا گاز در ایستگاه اصلی (مادر) توسط کمپرسور تا فشار سه هزار و ٦٠٠ پی اس آی (PSII) فشرده سازی و داخل مخازن مخصوص تزریق می شود و پس از آن توسط کامیون های مخصوص، حمل و به ایستگاه های مصرف (دختر) منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان خورو بیابانک در ۴۲۰ کیلومتری شرق اصفهان واقع شده است، اظهار کرد: در ایستگاه دختر فشار گاز این مخزن به فشار ٦٠پی اس آی (PSI) کاهش می‌یابد و به شبکه تزریق می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان بیان داشت: عملیات اجرایی گاز رسانی از طریق سی ان جی (گاز طبیعی فشرده) به دو شهر جندق و انارک در شرق استان اصفهان آغاز شده است.

وی بیان داشت: گازرسانی به این دو شهر استان در راستای افزایش ضریب نفوذ گاز در استان بوده که از طریق سی ان جی انجام می‌شود و براساس برنامه طی ٤٠٠ روز به بهره برداری خواهد رسید.

علوی با اعلام اینکه با نصب و اجرای۱۶۰۰ انشعاب گاز در شهر جندق بیش از ۱۴۰۰ خانوار شهری از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد، افزود: با اجرای پروژه گازرسانی به شهر انارک بیش از ۵۵۰ خانوار از این نعمت بهره مند می‌شوند.

وی گفت: در این پروژه ۱۷ کیلومترشبکه پلی اتیلن و ۷۰۰ انشعاب گاز با هزینه ای بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال و احداث یک ایستگاه مادر، شش ایستگاه دختر، ایجاد مخازن، تهیه تریلر و کمپرسورهای حمل CNG با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اعلام کرد: این شرکت در حال حاضر سالانه حدود ۲۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی توزیع می‌کند و از این نظر بالاترین میزان توزیع گاز در سطح کشور را به خود اختصاص داده است. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد