ارسال پاسخ

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

ippfa.ir

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه: ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی کرمانشاه به سیستم آبیاری نوین مجهز می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تجهیز ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم‌های نوین آبیاری خبر داد و گفت: این مهم تا سال ۱۳۹۷ انجام خواهد شد.

خسرو شهبازی اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلات دنیای امروز بحران آبی در بسیاری از کشورهاست و باید توجه داشت که ایران کشوری خشک و نیمه خشک محسوب می‌شود و با کمبود منابع آبی در کشور مواجه هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزایش راندمان آبیاری را سبب مصرف بهینه آب و جلوگیری از هدررفت آن دانست و افزود: بهره‌وری صحیح آب در بخش کشاورزی بسیاری از مشکلات کم آبی را برطرف می‌کند.

شهبازی با بیان اینکه استان کرمانشاه در سال‌های اخیر با کمبود منابع آبی مواجه بوده، گفت: در راستای افزایش راندمان آبیاری و جلوگیری از هدررفت آب در بخش کشاورزی، کارگروه بهره‌وری آب کشاورزی در کرمانشاه تشکیل شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تحقق بهره‌وری آب در بخش کشاورزی و افزایش راندمان آبیاری  در کارگروه مربوطه انجام می‌شود، افزود: بیشتری میزان مصرف آب و به عبارتی ۹۰ درصد مصرف آب مربوط به بخش کشاورزی است.

شهبازی تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری را اقدامی موثر در جهت افزایش راندمان آبیاری و جلوگیری از هر رفت آب دانست و افزود: استفاده از آب سبز و توجه به تولیدات پایدار با حداقل مصرف آب از راهکارهای مهم برای جلوگیری از هدر رفت آبی است.

 

وی از  تجهیز۱۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه به سیستم‌های نوین آبیاری خبر داد و گفت: این مهم طی برنامه ۲ ساله و به عبارتی تا سال ۱۳۹۷ انجام خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد