ارسال پاسخ

۸ آبان ۱۳۹۶

ippfa.ir

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبرداد؛ تجهیز ۳۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی به سامانه‌ نوین آبیاری تا تیر۹۷

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تا تیرماه ۹۷ به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود.

علیمراد اکبری، ارتقای بهره وری آب کشاورزی را از اهداف دولت و وزارت جهاد کشاورزی به منظور استفاده بهینه از منابع آب کشور عنوان و تصریح کرد:در این راستا، امسال برای اجرای ۲۵۰ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی برنامه ریزی شده که تاکنون ۸۷ هزار هکتار آن انجام شده و ۱۵۱ هزار هکتار آن در حال اجراست.

وی پیش بینی کرد: تا پایان تیرماه سال ۹۷ انتهای سال مالی- در مجموع ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شود.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که توسعه سامانه های مدرن آبیاری در غرب کشور در سطح ۲۲۷ هزار هکتار در دست اجرا قرار دارد،گفت: ۹۸.۵ درصد از این سامانه ها، روش های مدرن آبیاری هستند که تاکنون ۵۵ هزار هکتار آن بهره برداری شده و امیدوارم تا پایان سال ۹۷ مجموع ۲۲۷ هزار هکتار آن به بهره برداری برسد.

اکبری در مورد طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام،اظهار داشت: تاکنون در سطح ۲۵۰ هزار هکتار شبکه های آبیاری، ۱۸۰ هزار هکتار تجهیز و نوسازی و حدود ۱۷۵ هزار هکتار عملیات زهکشی انجام شده است.

وی افزود:عملیات اجرایی فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام با تخصیص منابع آب از سوی وزارت نیرو آغاز خواهد شد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشار به پروژه ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان،گفت:تامین،انتقال و توزیع آب تا گیاه در این روش مدرن آبیاری، تاکنون حدود ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال ۲۰ هزار هکتار آن به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: در صورت تخصیص منابع اعتباری،پروژه ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله به دشت سیستان تا پایان سال آینده به طور کامل اجرا خواهد شد.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد