ارسال پاسخ

۲۹ آذر ۱۳۹۶

ippfa.ir

طرح انتقال خط گاز به شهر بهاباد یزدبا حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت گاز ایران به بهره‌برداری رسید

خط انتقال گاز به بافق- بهاباد به طول 70 کیلومتر و قطر 20 اینچ منشعب از کیلومتر 93 خط انتقال گاز به قطر 24 اینچ موجود در مسیر یزد- بافق اجرا شده است.

طرح انتقال خط گاز به شهر بهاباد یزد بعد از یک سال عملیات اجرایی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت گاز ایران به بهره‌برداری رسید.

خط انتقال گاز به آخرین شهرستان استان یزد با اعتباری بالغ بر 880 میلیارد ریال انجام و روز سه شنبه 28 آذر ماه با حضور عرافی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران به بهره‌برداری رسیده است.

اجرای طرح گازرسانی به شهرستان بهاباد از طریق ساخت خط انتقال گاز بافق به بهاباد در اوایل سال 95 توسط شرکت گاز ایران آغاز شده است.

خط انتقال گاز به بافق- بهاباد به طول 70 کیلومتر و قطر 20 اینچ منشعب از کیلومتر 93 خط انتقال گاز به قطر 24 اینچ موجود در مسیر یزد- بافق اجرا شده است.

اجرای 70 کیلومتر خط انتقال گاز بافق- بهاباد به قطر 20 اینچ، اجرای 62 کیلومتر شبکه فولادی و پلی اتیلن، ایجاد یک ایستگاه سی جی اس به ظرفیت 30 هزار متر مکعب بر ساعت، ایجاد یک ایستگاه تی بی اس به ظرفیت 10 هزار متر مکعب بر ساعت، اجرای یک ایستگاه تی بی اس با ظرفیت پنج هزار متر مکعب بر ساعت و همچنین ایجاد قابلیت نصب دو هزار انشعاب از جمله اقدامات انجام شده در طرح گازرسانی به شهرستان بهاباد است.

اعتبار هزینه شده برای طرح گازرسانی به شهرستان بهاباد شامل دو بخش خط انتقال با صرف هزینه‌ای بالغ بر 80 میلیارد تومان و ایجاد زیرساخت‌های خدمات رسانی با اعتبار هشت میلیارد تومان است.

در ساخت این خط انتقال نزدیک به شش هزار شاخه لوله به وزن شش هزار و 500 تن مورد استفاده قرار گرفته است.

گفتنی است؛ خط انتقال گاز به شهرستان بهاباد دارای هفت ایستگاه شیر بین راهی، انشعاب، حفاظت کاتدیک، فرستنده و گیرنده توپک است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد