ارسال پاسخ

۲ دى ۱۳۹۶

ippfa.ir

اجرای طرح های نوین آبیاری در یک هزار و 400 هکتار اراضی سبزوار

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار در یک هزار و 400 هکتار از اراضی این شهرستان با هزینه 44 میلیارد و 640 میلیون ریال اجرا شده است.

منصور برغمدی افزود: این طرح در 985 هکتار دیگر نیز با هزینه 43 میلیارد و550 میلیون ریال در دست اجراست.
وی اظهار کرد: مجموع اعتبارات تخصیصی سامانه های نوین آبیاری کشاورزی 91 میلیارد و 760 میلیون ریال است که از این محل 2 هزار و 385 هکتار اراضی کشاورزی زیرپوشش طرح آبیاری کم فشار و تحت فشار قرار می گیرند
وی گفت: در سال زراعی جاری انتقال آب کشاورزی با لوله نیز در 47 کیلومتر از اراضی کشاورزی این شهرستان با هزینه 16 میلیارد و 830 میلیون ریال انجام شده و در 56 کیلومتر دیگر با اعتبار 23 میلیارد ریال در دست اجراست.
برغمدی با بیان اینکه یک هزار و 900 هکتار از اراضی نیز برای اجرای آبیاری نوین در مرحله انعقاد قرار داد است، افزود: در اجرای طرح های مورد نظر 85 درصد اعتبارات از سوی دولت و 15 درصد از سوی کشاورزان تامین می شود.
وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آب و افزایش روزافزون تقاضای آب، با اجرای طرح های آبیاری تحت فشار، کم فشار، انتقال آب با لوله و ایجاد کانال بتنی، عملکرد آب مصرفی بخش کشاورزی در این شهرستان افزایش یافته است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد