ارسال پاسخ

۵ دى ۱۳۹۶

ippfa.ir

مدیرعامل جم:سال آينده دليلي براي تامين خوراك مجتمع‌هاي داخلي نخواهيم داشت

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با بیان اینکه از سال آينده معافيت مالياتي شركت‌هاي پتروشيمي يكي پس از ديگري به پایان می رسد، اعلام کرد: در صورتی که اصلاحاتی در قانون ششم توسعه اعمال نشود از سال آینده فروش خوراک بین مجتمعی با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از پترو نیوز، مهندس «سید حسن میرافضلی»  با بیان اینکه از سال آينده معافيت مالياتي شركت‌هاي پتروشيمي يكي پس از ديگري تمام مي‌شود، گفت: بر اساس ضوابط جدید منافع شركتهای پتروشیمی در صادرات است زيرا در اين صورت معافيت مالياتي دارند ولي اگر به داخل محصول  بدهند بايد ماليات بپردازند که با اين اوصاف شركت‌هاي بخش پايين دستي صنعت پتروشيمي چه كنند؟

 مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با اعلام اینکه سال آينده بحران خواهيم داشت و شركت‌ها زير بار اين مسئله نخواهند رفت كه محصولات را به داخل بدهند مگر اينكه در برنامه ششم توسعه اصلاحاتی اعمال شود، تصریح کرد: در قانون برنامه پنجم، خوراك بين مجتمع‌ها معاف از ماليات بود و اگر اين قانون اصلاح نشود، سال آينده بحران بين توليد و مصرف كننده‌هاي پتروشيمي ایجاد خواهد شد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه توليدكننده ها دليلي براي فروش خوراك به مصرف كنندگان داخلی نخواهند داشت زيرا فروش داخل ماليات و هزينه به همراه دارد و صادرات این هزینه ها را ندارد، بیان کرد: بنابراين سال آينده دليلي براي تامين خوراك مجتمع‌هاي داخلي نخواهيم داشت.

وی، ادامه داد: پيشنهاد مي كنيم قانون حتما اصلاح شود، در برنامه پنجم توسعه اين موضوع ديده شده بود كه در برنامه ششم حذف شد و بايد سريع متمم بخورد و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مشكل را حل كنند.

 میرافضلی با یادآوری اینکه به هر حال اگر قانون اصلاح نشود، اختلافات بين شركت‌هاي پتروشيمي آغاز مي‌شود، تاکید کرد: از سال آینده اينكه با قيمت ارز مبادله اي، باید FOB  منهاي 5 درصد بدهيم و از طرفی ماليات هم باید پرداخت شود که اصلا منطقي نيست و اگر قانون اصلاح نشود، صادرات رويكرد توليد كنندگان در صنعت پتروشيمي كشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با بیان اینکه در شرایط فعلی حاشيه سود شركت‌هاي پتروشيمي عموما كمتر از سود بانكي است، خاطرنشان کرد: با اين وجود فشارهاي زيادي به اين صنعت مولد و اشتغال زا وارد مي‌شود که نیاز است نوع نگاه‌ها و نگرش‌هاي مسئولين نسبت به اين حوزه باید اصلاح شود و تا اين تغییر رویکرد انجام نشود، تحول و شكوفايي در صنعت پتروشيمي حاصل نخواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد