ارسال پاسخ

۹ دى ۱۳۹۶

ippfa.ir

با یک کیلومتر لوله‌گذاری مزارع 70 هزار مترمکعب در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برای انتقال آب از محل منبع آب تا مقصد، درصدی از آن به هدر می‌رود بنابراین ما با طرح‌هایی در سیستم‌های نوین آبیاری اعم از لوله‌گذاری می‌توانیم به ازای هر کیلومتر لوله گذاری حدود ۷۰ هزار متر مکعب آب صرفه جویی کنیم.

محمد ابراهیم بهبودی با تاکید بر اینکه باید در محصولات کشاورزی خود خودکفا باشیم، اظهار کرد: با توجه به مساله خشکسالی، تنها چاره برای پایداری در تولید محصولات کشاورزی، اجرای روش های نوین آبیاری است که در نهایت منجر به استفاده بهینه از منابع آب می‌شود. با این روش راندمان آبیاری خود را در حوزه های مختلف افزایش می‌دهیم.

 

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه رویکرد وزارتخانه ما در دولت پیشین رویکرد بسیار خوبی بوده است، عنوان کرد: در مدت ۴ سال دولت یازدهم حدود ۵۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر پوشش سیستم‌های نوین آبیاری قرار گرفت. با توجه به کاهش میزان آب های زیرزمینی اعم از چاه‌ها و نصب کنتورهای هوشمند توسط شرکت آب منطقه‌ای، ما توانستیم میزان مصرف را کاهش و تولید خود را حفظ و پایدار کنیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد