ارسال پاسخ

۱۷ دى ۱۳۹۶

ippfa.ir

264 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری مجهز شدند

مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری گفت: طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه در سطح 264 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ، عباس زارع اظهارداشت: از مجموع 264 هزار هکتار اراضی تجهیز شده 115 هزار و 204 هکتار به سیستم آبیاری مجهز شده و 148 هزار و 670 هکتار نیز در دست اجرا است .
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه با اجرای هشت هزار و 794 پروژه، 115 هزار و 204 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است.
زارع افزود: علاوه بر سطح اجرا شده در سال 96، طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در سطح 148 هزار و 670 هکتار نیز در حال اجرا است.
وی با بیان این که مجموع سطح اجرا شده و در حال اجرای طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در سال جاری 263 هزار و 874 هکتار است، تصریح کرد: از آغاز اجرای طرح تا پایان آذر ماه 96 یک میلیون و 716 هزار و 284 هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است.
براساس آمارها با وجود تلاش های دولت اکنون حدود 18 درصد اراضی آبی کشور ما به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده ، درحالی که در کشورهای پیشرفته دنیا بالغ بر 50 درصد اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری مجهز است.
در برنامه ششم توسعه کل عملیات آب و خاک اعم از آبیاری تحت فشار، شبکه ها، تجهیز و نوسازی، اقدامات سازه ای و غیر سازه ای سالیانه 600 هزار هکتار پیش بینی شده بود که 400 هزار هکتار آن به سامانه های تحت فشار اختصاص دارد و در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی اجرایی می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد