ارسال پاسخ

۲ اسفند ۱۳۹۶

ippfa.ir

نامه رییس هیأت مدیره انجمن به رؤسای کمیسیون های کشاورزی آب و منابع و صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی

مهندس صحاف امین ، طی دو نامه جداگانه به رؤسای کمیسیون های کشاورزی آب و منابع و صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی، خواستاری رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان این حوزه شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن ، رییس هیأت مدیره طی طی دو نامه جداگانه به مهندس علی اکبری و مهندس اکبریان ،رؤسای کمیسیون های کشاورزی آب و منابع و صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی ، خواستار نشست مشترکی گردید تا ضمن برگزاری نشستی به معضلات  تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ، رسیدگی گردد.

در بخشی ازنامه خطاب به مهندس علی اکبری رییس کمیسیون کشاورزی آب و منابع آمده است:

متأسفانه طی سالههای اخیر تغییرات قیمت مواد پلی اتیلن  و نوسانات نرخ ارز بحرانهای  بسیاری  برای این صنعت  ایجاد نموده است. لیکن  نوسانات رخ داده در شش ماهه دوم سال جاری  که منجر به افزایش 60 درصدی نرخ مواد اولیه داخلی  ازسوی پتروشیمی های داخلی شده است  عملاً این صنعت را فلج نموده است و تولیدکنندگان را در معرض ور شکستگی قرار داده است زیرا قراردادهای پروژه های  ذکر شده عمدتاً قراردادهای دولتی یک طرفه بدون امکان  تعدیل قسمت و به صورت  بلند مدت می باشد.

مهندس صحاف امین ، در این نامه ضمن یادآوری اهمیت موضوع بحران کم آبی افزوده است:

بحران کم آبی  بزرگترین مشکلات کشور می باشد و مقابله با آن در دستور کار دولت، لیکن قرادادهای  دولتی بلند مدت و یکطرفه می باشد به نحوی  که تغییرات نرخ مواد  اولیه داخلی و نرخ ارز اثرات بسیار مفی در صنایع کشور علی الخصوص  صنایع وابسته به پتروشیمی ها و ارگانهای  دولتی داشته  است . عدم پرداخت سازمانهای دولتی از یک طرف و نوسانات قیمت مواد اولیه و افزایش آن ها از طرفی دیگر ، بحرانی را ایجاد نموده است که در صورت اقدام شایسته در جهت برطرف نمودن آن به طور حتم منجر به تعطیلی کارخانه های تولیدی و بیکاری هزاران نیروی شاغل خواهد شد.

 

متن کامل این نامه ها را اینجا مطالعه کنید

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد