ارسال پاسخ

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

ippfa.ir

تجهیز بیش از 12 هزار هکتار از اراضی استان زنجان به سیستم آبیاری نوین

مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: 12 هزار و 320 هکتار هکتار از اراضی استان به سیستم آبیاری نوین مجهز است.

«فریدون داوودی» اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، توجه ویژه‌ای به بخش آب و خاک به ویژه توسعه سامانه‌های نوین آبیاری و ارتقای راندمان آبیاری شده است و طی این مدت، عملکرد و اعتبارات این حوزه رشد قابل توجهی داشته است، در واقع طی سال‌های 92 تا 95 طرح آبیاری تحت فشار در سطح 12 هزار و 320 هکتار از اراضی استان به اجرا درآمده و عملیات اجرایی 6000 هکتار طرح جدید نیز آغاز شده است.

این مسئول احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب ماه‌نشان با اعتبار یک میلیارد و 570 میلیون ریال را از دیگر پروژه‌های شاخص حوزه مدیریت منابع آب در دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: اجرای این طرح باعث حل مشکل بیش از 200 هکتار از باغات شهرستان ماه‌نشان شده است.

داوودی، از تکمیل و احداث 4 پروژه بزرگ ایستگاه پمپاژ و تأمین آب در روستاهای هزاررود، ونیسر و دهنه، پاوه‌رود، کلتان و جزلاندشت، هم‌چنین تکمیل و احداث شبکه آبیاری مربوطه در سطح 1370 هکتار در دولت تدبیر و امید خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پایان سال 95، مبلغ 136 میلیارد ریال اعتبار دولتی و 230 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این پروژه‌ها هزینه شده و با بهره‌برداری از آن‌ها برای حدود 500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد