ارسال پاسخ

۲ خرداد ۱۳۹۷

ippfa.ir

18هزار طرح آبیاری نوین اجرا شد

مجری سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 18 هزار طرح آبیاری نوین در اراضی زراعی و باغی کشور اجرا شد.

عباس زارع روز چهارشنبه در نشست ستاد سامانه های نوین آبیاری اراضی کشاورزی استان قزوین افزود: با اجرای این طرح ها 302 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به روش های نوین آبیاری تجهیز شدند. 
وی در ادامه خواستار مشارکت کشاورزان در اجرای طرح های نوین آبیاری شد و گفت: تحقق این موضوع زمان انجام این طرح ها را کاهش می دهد. 
زارع با بیان اینکه 85 درصد هزینه های مربوط به اجرای روش های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی را دولت به صورت کمک های بلاعوض تقبل و پرداخت می کند،اظهار کرد: این یک فرصت ویژه و بسیار خوب برای کشاورزان به شمار می رود که باید از آن استفاده کنند. 
وی خاطرنشان کرد: با اجرای سامانه های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی علاوه بر کاهش مصرف آب، شاهد ارتقای بهره وری در این بخش خواهیم بود. 
زارع در ادامه خواستار سرعت بخشیدن به اجرای طرح های نیمه تمام آبیاری نوین در قزوین شد و گفت: البته این استان در اجرای پروژه های مربوط به این حوزه در کشور پیشتاز است. 
هشت میلیون و 700 هزار هکتار زمین کشاورزی آبی در کشور وجود دارد که تاکنون یک میلیون و 800 هزار هکتار از آنها به سامانه نوین آبیاری مجهز شده اند. 
همچنین در حال حاضر 44 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین اعم از باغی و زراعی به روش های آبیاری نوین مجهز هستند. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد