ارسال پاسخ

۳ اسفند ۱۳۹۴

ippfa.ir

سیستم های آبیاری تحت فشار در خلخال توسعه یافت

مدیر جهاد کشاورزی خلخال از توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار در این شهرستان خبر داد.

هادی ذبیحی روز دوشنبه گفت: با اجرا و توسعه طرح های آبیاری نوین تحت فشار قطره ای و بارانی در اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان راندمان مصرف آب کشاورزی را حدود 60 تا 90 درصد بهبود یافته است.

او با بیان اینکه طرح آبیاری تحت فشار تاکنون در سطح بیش از 300 هکتار از اراضی کشاورزی خلخال اجرا شده گفت: چهار طرح جدید آبیاری تحت فشار در شش هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای بخش مرکزی خلخال در سال جاری اجرا شد.

او اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها 638 میلیون ریال هزینه شده و 300 خانوار روستایی از آب این طرح ها برای کشت محصولات کشاورزی بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: نیمه دوم امسال نیز شش پروژه جهاد کشاورزی این شهرستان با صرف اعتباری بیش از سه میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایپفا به نقل از ایرنا، او افزود، این طرح ها شامل لوله گذاری و احداث کانال آب کشاورزی روستای خانقاه سادات، تامین آب استخر معیشتی روستای گورانسراب، بند و کانال روستای گرمخانه از توابع بخش مرکزی، پمپاژ آب روستای طهارم دشت در بخش شاهرود، استخر ذخیره آب کشاورزی روستاهای نوده و پیرسامان در بخش خورش رستم این شهرستان است که در اختیار مردم منطقه قرار گرفت.

شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 105 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد