ارسال پاسخ

۱۴ اسفند ۱۳۹۷

ippfa.ir

تشکیل کمیته اصلاح سهمیه بندی بهین‌یابی مواد اولیه/دلار مبنای قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی مشخص شد

سیزدهمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از اینپیا، سیزدهمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی در ستاد تنظیم بازار تشکیل شد که شاید مهمترین مصوبه آن، تشکیل کمیته‌ای جهت اصلاح سهمیه بندی مواد اولیه بر اساس مواد مصرفی صنایع پایین دستی بود. در این مصوبه عنوان شده: با توجه به اینکه پروانه بهره برداری وزارت صمت بر اساس محصول تولیدی صادر می‌گردد و نظر به لزوم اصلاح سهمیه بندی بر اساس مواد اولیه مصرفی صنایع پایین دستی، مقرر گردید کمیته‌ای متشکل از دفاتر تخصصی مربوطه در وزارت صمت، تشکل‌های تخصصی پایین‌دستی، بورس کالا، شرکت ملی پتروشیمی و انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی و با محوریت نماینده اتاق بازرگانی تشکیل و موضوع اصلاح سهمیه بهین‌یابی رابررسی و نتایج را به کمیته تخصصی پتروشیمی گزارش کنند. شروع کار این کمیته نیز از پلی پروپیلن‌ها به عنوان پایلوت خواهد بود.

 

در این جلسه نیز مهندس بیوک صحاف امین، رئیس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران، گزارش مفصلی از وضعیت پلی پروپیلن‌ها در خصوص عرضه ها و میزان رقابت‌های اخیر این محصولات ارائه کرد. 

همچنین مصوبه مهم دیگری که در این جلسه صورت گرفت، در خصوص نرخ مبنای محاسبه خوراک، محصولات و ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها در سامانه نیما بود که به صورت رسمی، معادل متوسط قیمت هفتگی خرید/فروش نیمایی اعلامی در سامانه سنا (هر نرخی که پایین تر بود) مبنای محاسبه قرار گیرد.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد