ارسال پاسخ

۲۶ مرداد ۱۳۹۸

ippfa.ir

فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در ایران اشتباه است/ قرارداد بلندمدت شرکت‌ها با پتروشیمی‌ها در انتظار یک موافقت

مهندس صحاف امین در خصوص روند فروش قراردادی محصولات پتروشیمی به واحدهای تولیدی ، فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در ایران را اشتباه برشمرد

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از اینپیا، چندین ماه است که پتروشیمی ها درحال بررسی راهکاری هستند تا محصولات خود را به صورت قراردادهای بلندمدت به شرکت ها به فروش برسانند. این موضوع نیز قرار شده است که ابتدا در خصوص گریدهایی که با التهاب و مشکل در بازار داخلی مواجهند انجام شود. اما پس از گذشت این مدت، همچنان اتفاق خاصی رخ نداده است.

بیوک صحاف امین، رئيس هیات مدیره انجمن ملی و انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن ، در همین زمینه به اینپیا گفت:‌ مشکل اصلی که باعث شده وقفه ایجاد شود این است که پتروشیمی ها بر روی فرمول قیمت‌گذاری به اجماع نرسیده اند. بحث بر این است که به صورت سه ماهه قیمت‌ها محاسبه شده و هر سه ماه یکبار قیمت‌گذاری جدید انجام و اعمال شود اما هنوز پتروشیمی‌ها توافق نکرده اند.

 وی ادامه داد: به طور کلی فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در ایران اشتباه است. هیچ جای دنیا اینطور نیست که هفته ای یکبار قیمت‌گذاری جدید انجام شود اما در ایران به دلیل نوسانات ارزی و انحصار پتروشیمی‌ها، این مشکل را داریم. معمولا در دنیا روند قیمت‌گذاری هر سه ماه یا چهارماه یکبار است. اگر ما نیز در ایران این روند را جا اندازیم می‌توانیم حداقل قراردادهای بلندمدت را به صورت سه ماهه  قیمت گذاری نماییم.

 مهندس صحاف امین تاکید کرد: فعلا یک گرید PVC با همین شیوه قیمت گذاری مورد موافقت قرار گرفته است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد