ارسال پاسخ

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

ippfa.ir

نمایشگاه بین المللی صنعت آذربایجان-باکو

نمایشگاه بین المللی صنعت آذربایجان در مرکز نمایشگاهی باکو در تاریخ15الی 17 آبان 98 برگزار خواهد شد.

– بر اساس آمارهای موجود، ایران با رقمی نزدیک به یک میلیارد دلار صادرات در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به آذربایجان در بین جمهوری‌های CIS مقام اول و جزء ۵ کشور اول صادرکننده دنیا به آذربایجان می‌باشد.
– حجم گردش تجاری خارجی جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۴ میلیارد و ۲۵۷٫۶ میلیون دلار، شامل ۱۵ میلیارد و ۴۷۵٫۶ میلیون دلار صادرات و هشت میلیارد و ۷۸۲ میلیون دلار واردات بود.
مهم‌ترین مسئله در مراودات و مبادلات با آذربایجان که حائز اهمیت می‌باشند:
– بخش صنعت با بیش از ۵ میلیارد دلار اولین و بالاترین سهم از واردات کشور آذربایجان را دارا می‌باشد. همچنین صادرات ایران به کشور آذربایجان نیز در زمینه صنعت مقام اول را دارا می‌باشد و ایران در بخشی از پروژه‌های صنعتی بزرگ که در حال احداث و راه‌اندازی می‌باشد مشارکت دارد.
– ایران و آذربایجان دارای مرزهای مشترک، اشتراکات دینی و مذهبی، اشتراکات فرهنگی و آداب‌ورسوم می‌باشد و به دلیل نزدیکی دو کشور به هم هزینه‌های تجارت (صادرات و واردات) فی‌مابین دو کشور نسبت به سایر کشورهای عضو CIS بسیار پایین‌تر می‌باشد و انتظار می‌رود که سطح تجاری دو کشور بسیار بالاتر و فراتر از وضعیت موجود قرار بگیرد.

 کلیه بخشهای نمایشگاهی شامل صنعت: صنایع پتروشیمی، صنایع پلاستیک، صنایع شوینده و بهداشتی   صنایع شیمیایی، صنایع کاشی سرامیک و سرویسهای بهداشتی، صنایع آلومینیوم، مصالح ، فلزی، صنایع کشاورزی، کود و اوره، صنایع برودتی، صنایع رنگ و روغن   صنایع، صنایع نساجی و بافندگی، صنایع بسته بندی و چاپ ، صنایع مبلمان ، صنایع غذایی دام و طیور ، صنایع چوب، صنایع لوله سازی ، ساختمانی، ذوب آهن، صنایع فولاد ، صنایع نفت و گاز ، واگن سازی، صنایع لاستیک سازی ، سیمان، صنایع خودروسازی و قطعات ، صنایع ماشینهای معدنی، صنایع فراوری و استخراج معادن ، کاغذ و پالپ صنایع رایانه و ... در این تعریف موضوعی این نمایشگاه قرار دارد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد