ارسال پاسخ

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

ippfa.ir

افتتاح پتروشیمی لرستان در روز سه شنبه 14 اردیبهشت 1395

پتروشیمی لرستان با ظرفیت سالانه ٣٠٠ هزار تن اتیلن سبک و سنگین خطی، روز ١٤ اردیبهشت ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی لوله و اتصالات پلی اتیلن، شرکت پتروشیمی لرستان افزون بر اتیلن سبک و سنگین خطی، ٣٠ هزارتن بوتن -١ خواهد داشت که قرار است روز سه شنبه ١٤ اردیبهشت ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت به صورت رسمی افتتاح شود.

این مجتمع پتروشیمی که با سرمایه گذاری ٢٣٣ میلیون یورویی از محل تسهیلات بانک صنعت و معدن تکمیل شده است، برای ٥٨٠ نفر اشتغال فراهم می کند و با راه اندازی صنایع پایین دستی این رقم تا پنج هزار شغل افزایش پیدا خواهد کرد.

پتروشیمی لرستان طی سه مرحله راه اندازی شده که نخستین آن شامل سرویس های جانبی در شهریورماه سال ١٣٩٢ بود، مرحله دوم مربوط به تولید بوتن -١ بود که در فروردین ١٣٩٣ راه اندازی شد و مرحله نهایی اواخر پارسال بود که مربوط به پلی اتیلن سبک و سنگین خطی است.

عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی لرستان از مهرماه ١٣٨٨ آغاز شد و بهره برداری رسمی آن قرار است ١٤ اردیبهشت ماه صورت گیرد.

همچنین، براساس آمار و اطلاعات ارائه شده توسط این مجموعه طرح پتروشیمی لرستان از آخرین فناوری‌های جهانی برای حفظ محیط زیست استفاده کرده و تأمین مالی و پیمانکاری آن از طریق منابع و متخصصان داخلی انجام شده است و مصداق کامل سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در عرصه اقتصاد مقاومتی است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد