ارسال پاسخ

۱۷ خرداد ۱۳۹۵

ippfa.ir

برنامه ریزی پتروشیمی برای پشتوانه سازی در کشورهای همجوار

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از برنامه ریزی برای ایجاد پشتوانه سازی پتروشیمی ایران در کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از خبرگزاری صدا و سیما علیمحمد بساق زاده، گفت: براساس هماهنگی صورت گرفته میان وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت سعی بر این است بتوانیم در حوزه تولید مواد شیمیایی، پلیمری و کاتالیستهایی که در زنجیره پتروشیمی مصرف بیشتری دارند و هزینه را کاهش می دهند، بیشتر سرمایه گذاری کنیم.

وی با بیان این که در برخی واحدها همچنان برای تامین برخی مواد نیازمند واردات هستیم، افزود: اگر زنجیره های تعریف شده سریعتر اجرا شود، نیازی به واردات نخواهیم داشت و قیمت تمام شده نیز کاهش می یابد.


بساق زاده این سرمایه گذاری را نیازمند دسترسی به فناوریهای مورد نیاز دانست و یادآور شد: دوره پساتحریم فرصت استفاده از فناوریهای روز و کمبود نیازهای تولیدی را در داخل فراهم آورده است.


وی، با اعلام این که از نظر درصد تولید در این محصولات نمی توان به تولید صددرصدی رسید، یادآور شد: باید سعی کنیم با توجه به هدفگذاری ایران که باید در آینده پشتوانه پتروشیمی کشورهای همجوار همچون عراق، سوریه یمن و افغانستان شود، در بخش مواد پتروشیمی اقدامهای پایه ایی انجام دهیم تا کمبود خاصی نداشته باشیم و بتوانیم قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد