ارسال پاسخ

۲۵ خرداد ۱۳۹۵

با حضور دبیر و اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی صنایع پلاستیک با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در انجمن پلی اتیلن برگزار شد

جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی صنایع پلاستیک با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و روسای تشکل ها در محل انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، جلسه عمومی نشست مشترک انجمن ملی صنایع پلاستیک با دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و روسای تشکل ها با رویکرد مسایل روز صنعت پلاستیک و پلیمر در روز 25 خرداد 1395، از ساعت 14 تا 17:20 برگزار شد.

در این جلسه روسا به چالش ها و موانع موجود در صنعت پرداخته اند که در ادامه اهم صحبت های هریک می آید:

 

تشکل ها میزرا بنویس شده اند

مهندس محسن جمالیان، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن،  در ابتدا با طرح این پرسش که هدف از تشکیل صنعت چیست؟ اظهار داشت: از لحظه ای که در کارخانه خود را باز می کنیم باید ما بر خلاف همه جای دنیا در پی رفع مشکل باشیم.

 

 وی ادامه داد:

 

- در دو و سه دهه اخیر برای رفع مشکل، تشکل ها را ایجاد کردیم و اکنون تشکل های ما به مثابه میرزا بنویسی شده اند که تنها آمار و اطلاعات تهیه کنند.

 

- امروز حتی برای تصمیم گیری هایی که در باره این صنعت است، از ما دعوت نمی شود.

 

- باید به وضعیت رفتارهای پتروشیمی ها دقت شود.

 

نامه بدون پاسخ

جمالیان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سال گذشته نامه ای نوشتیم و اعلام کردیم که آمادگی داریم تا در برابر ارائه ضمانت نامه قرا داد ببنیدیم درصدی از مواد اولیه مورد نیاز خود را دریافت کنیم، اما متاسفانه تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

 

وی افزود:

- امروز هم که بحث ال سی ها پیش آمده است، ما نمی توانیم از این فرصت برای تامین مواد خود استفاده کنیم.

 

- بنده پیشنهاد می دهم دفتر توسعه صنایع پایین دستی ات سقفی را برای صادرات شرکت های پتروشیمی قرار دهند و عنوان شود نیاز کشور برای مواد فلان گرید این مقدار است و مازاد بر آن را مشمول معافیت مالیات برای صادرات کنند چون موضوع مالیات انگیزه صادراتی است.

 

- یک سقف باید برای بخشودگی مالیاتی در نظر گرفته شود.

 

- موضوع رودخانه های مرزی بحث حیاتی است و اگر نتوانیم این کارها را انجام دهیم خیانتی در حق کشور است.

 

مشکل 500 تای دیگر هستند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در ادامه گفت: ما 230 عضو داریم و همه آنها بر اساس بازدیدهای صورت گرفته، فعال هستند مشکل بر سر 500 واحد دیگری است که از آنها شناخت نداریم.

 

شرکت هایی که نیستند اما مواد اولیه می خرند

در ادامه مهندس بیوک صحاف امین، نایب رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن از سایت بهین یاب انتقاد کرد و گفت: برخی از شرکت ها در این سایت ثبت نام شده اند که اصلا وجود خارجی ندارند. همچنین فروش مواد اولیه در مناطق آزاد و ویژه از دیگر مشکلات است.

 

وی در همین زمینه ادامه داد:

 

- با وجود هر گونه مقررات و بازرسی، اما آنها راه حل خود را پیدا می کنند.

 

- دولت برای آبیاری کشاورزی 85 درصد از محل خشکسالی سوبسید تخصیص داده است و این مبلغ هنگامی که می خواهد تخصیص یابد، مواد اولیه برای تولید مصحولات آن دچار مشکل می شود.

 

دلال های مطلع و تولیدکنندگان کم اطلاع!

مهندس محمدکریم خرازی، عضو هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی نیز با اذعان به اینکه یک نفر بابت یک مورد خرید 18 میلیارد تومان سود برده بود؛ افزود:

- پتروشیمی ها با دلالان دستشان یکی است.

- چرا رییس پتروشیمی به اقتصاد مقاومتی توجهی نمی کند؟ چرا وزیر به تشکل ها زمان اختصاص نمی دهد؟

- درها برای ما بسته است و امکان فعالیت برای ما وجود ندارد.

- یک واحد 90 هزار تن پروانه صادارتی دارد و این در دنیا بی سابقه است! دلال ها از وجود مواد، اورهال پتروشیمی ها و غیره اطلاع دارند در حالی که تولیدکنندگان این آگاهی را ندارند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سعید زمان زاده چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
سلام خسته نباشید تشکیل اینگونه جلسات میتواند به اثرگذاری بیشتر اصناف وتشکل ها در سیاست گذای برای تامین منافع بخش خصوصی منجر شود چنانچه مصوابات این جلسات بااگاهی کامل از اختیارات فعلی پیش بینی شده در برنامه ششم پیگیری شود کارساز خواهد بود پاسخ دادن

 

تصاویر مرتبط