ارسال پاسخ

۸ تير ۱۳۹۵

ippfa.ir

انعقاد اولین قرارداد بلندمدت پتروشیمی تندگویان در بورس

روز گذشته برای اولین بار قرارداد بلندمدت پتروشیمی تندگویان با صنایع پایین دست در بورس کالای ایران بسته شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از پتروتحلیل، قرارداد پتروشیمی تندگویان و صنایع پایین دست بر روی محصولات پلی اتیلن ترفتالات نساجی TG641 و پلی اتیلن ترفتالات بطری BG781 با میانگین قیمت کشف شده در عرضه های قبلی این مجتمع بسته شد.

 

به این ترتیب قرارداد ۵۰۶ تنی TG641 با قیمت پایه ۲ هزار  و ۷۲۵ تومان و BG781 نیز با حجم ۱۱۰ تن و قیمت پایه ۳ هزار و ۳۰۳ تومان بسته شد.

 

منابع خبری نزدیک به بورس اعلام کردند؛ قراردادهای بلندمدت پتروشیمی ها با صنایع پایین دست در دوره زمانی ۶ تا ۱۲ ماهه انجام خواهد شد و عرضه کننده و خریدار موظف به تداوم عرضه و خرید در انعقاد قرادادهای بلندمدت  هستند، با این حال عرضه بعدی شرکت پتروشیمی تندگویان بستگی به شرایط تولیدکننده و خریدار دارد.

 

در همین حال انعقاد قراداد بلندمدت شرکت های پتروشیمی با صنایع پایین دست در بورس کالای ایران با توجه به شرایط تولید و عرضه محصولات و به طوری که در عرضه عمومی شرکت های پتروشیمی خللی ایجاد نشود، در حال بررسی است.

 

این در حالی است که شرکت پتروشیمی تندگویان هم شرایطی برای انعقاد قراردادهای بلندمدت با شرکت های متقاضی منتشر کرده است که در زیر آمده است؛ ۱- شرکت متقاضی باید دارای سابقه خوش حسابی به تایید اداره مالی شرکت پتروشیمی تندگویان باشد. ۲-شرکت هایی که جزء تولیدکنندگان برندهای بین المللی محسوب می شوند و یا محصولات آنها در برندهای بین المللی مصرف می شودبا ارایه مدارک مثبت و بررسی توسط پتروشیمی تندگویان می توانند متقاضی انعقاد قرارداد بلندمدت باشند.۳- در خصوص سایر شرکت ها با ارایه دلایل توجیهی و بررسی توسط شرکت پتروشیمی تندگویان امکان عقد قرارداد بلندمدت وجود خواهد داشت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد