ارسال پاسخ

۲۸ شهریور ۱۳۹۵

ippfa.ir

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد + بررسی قیمت ها

دفتر توسعه صنایع تکمیلی، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه تا یکشنبه 11 مهرماه 1395 در بورس کالای ایران را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید اعلام شد.

 

مشاهده قیمت های جدید

 

بررسی قیمت ها

 

مقایسه قیمت های پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۱۴ و ۲۸ شهریور نشان می دهد که برخی از کالاها روندی کاهشی و برخی دیگر با افزایش روبه رو شده اند.

 

بر اساس این گزارش بیشترین کاهش قیمت مربوط به پلی اتیلن های سنگین اکستروژن با ۱.۸ درصد نسبت به دو هفته قبل است، گرید PE۱۰۰ به میزان ۶۹ تومان و گرید PE۸۰ هم ۶۸ تومان نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند.

 

در ردیف دوم بیشترین کاهش قیمت ها پی وی سی ها قرار دارند، به طوری که این کالاها ۰.۸ درصد نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند.

 

همچنین پلی استایرن معمولی نیز ۰.۱ درصد نسبت به دو هفته قبل کاهش قیمت داشت، این کالا از ۴ هزار و ۸۷ تومان به ۴ هزار و ۸۱ تومان رسید. همچنین پلی استایرن مقاوم نیز بدون تغییر قیمتی در محدوده ۴ هزار و ۲۱۲ تومان ثابت ماند.

 

همچنین پلی اتیلن سبک خطی هم با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به دو هفته قبل روبه رو شد.

 

در همین حال بیشترین رشد قیمت نسبت به دو هفته گذشته متعلق به SBR ها است. گرید ۱۵۰۲ به میزان ۲.۴ درصد و گرید ۱۷۱۲ نیز ۲.۶ درصد افزایش قیمت داشت.

 

پلی پروپیلن های شیمیایی نیز ۰.۶ درصد نسبت به دو هفته قبل با افزایش قیمت روبه رو شدند، پلی پروپیلن های شیمیایی نیز تغییر قیمت نداشتند. همچنین پلی اتیلن های سنگین بادی، تزریقی، دورانی و فیلم نیز نسبت به دو هفته قبل با افزایش قیمت ۰.۱ درصدی روبه رو شدند.

 

پلی استایرن های انبساطی نیز نسبت به دو هفته قبل با ۰.۷ درصد افزایش روبه رو شدند، همچنین پلی اتیلن های ترفتالات بطری هم اندکی با افزایش قیمت روبه رو شدند، گرید ۸۲۱ و ۷۸۱ به میزان ۰.۶ درصد افزایش داشتند، پلی اتیلن ترفتالات نساجی هم نسبت به دو هفته قبل ثابت ماندند.

 

** برای محاسبه قیمت گرید مشکی به این رقم 3500 ریال اضافه می شود.

** برای محاسبه قیمت گرید مشکی به این رقم 3500 ریال اضافه می شود.

* برای محاسبه قیمت گرید مشکی به این رقم 3200 ریال اضافه می شود.

 

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

 

اخبار مرتبط