ارسال پاسخ

۳۱ شهریور ۱۳۹۵

ippfa.ir

تولید سالانه 30 هزار تن لوله پلی‌اتیلن در کرمانشاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گفت: واحدهای تولیدی کرمانشاه ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن لوله پلی‌اتیلن را دارند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از ایسنا، «نعمت‌الله حقیقی» در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از وجود 13 واحد تولیدکننده پلی‌اتیلن در کرمانشاه خبر داد.

وی ادامه داد: از این تعداد سه واحد نیمه فعال و دو واحد راکد است و هشت واحد دیگر فعال هستند و بیش از 30 هزار تن لوله پلی‌اتیلن در سال تولید می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است، این واحدها توان تأمین نیازهای استان را دارند، اما باید حمایت شوند. برای مثال شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و یا شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی برای امور خود از این واحدها خرید کنند.

به گفته این مسئول، این واحدها نیز باید بکوشند درجه و استاندارد خود را افزایش دهند تا بتوانند در مناقصات شرکت کنند.

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز با اشاره به نیاز استان به لوله پلی‌اتیلن، از واحدهای تولیدی این بخش خواست بر اساس نیازی که استان با توجه به اجرای پروژه‌های کشاورزی و سامانه گرمسیری دارد خود را به استانداردهای درجه بالاتر برسانند.

«خسرو شهبازی» افزود: مشکلی دیگری که وجود دارد این است که قیمتی که واحدهای تولیدی استان در مناقصات می‌دهند گاهی از سایر استان‌ها بالاتر است و پیمانکاران نیز قیمت پایین را ترجیح می‌دهند.

وی یادآوری کرد: با این وجود حدود 72 درصد خریدی که ما در این بخش انجام دادیم از تولیدات داخل استان و 28 درصد تولیدات خارج استان بوده که از این 28 درصد نیز سهم قابل توجه مربوط به استان کردستان است.

به گفته این مسئول، خرید لوله‌های پلی‌اتیلن یا از سوی کشاورزان و یا پیمانکاران صورت می‌گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد