ارسال پاسخ

۱ آبان ۱۳۹۵

ippfa.ir

رکوردشکنی حجم معامله محصولات شیمیایی در بورس کالا

رکورد‌شکنی حجم معاملات هفتگی محصولات شیمیایی در بورس کالا را می‌توان مهم‌ترین‌ خبر بازار محصولات پتروشیمی در هفته گذشته دانست که در کنار رشد حجم معامله پلیمرها وضعیت بهتری را در این بازار به همراه داشت.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، در هفته گذشته شاهد معامله بیش از 21 هزار و 370 تن در رینگ محصولات شیمیایی بورس کالا بودیم که باعث شد این حجم، به بالاترین حد از اواسط خردادماه تاکنون افزایش یابد. رشد 5 /14 درصدی حجم معامله هفتگی محصولات شیمیایی به نسبت هفته پیش از آن، رشد 3/ 6 درصدی حجم عرضه و افزایش 2 درصدی حجم تقاضا در این گروه کالایی، رشد 5/ 8 درصدی حجم معامله پلیمرها در کنار افزایش 8/ 1 درصدی حجم عرضه و رشد 49 درصدی حجم تقاضای پلیمرها، بازگشت صنایع پایین دستی به مدار تولید پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورا در هفته پیش از آن، خودنمایی مجدد تقاضا برای مواد اولیه محصولات پتروشیمی در بازار آزاد و رشد آرام قیمت‌های بازار آزاد مخصوصا در پایان هفته گذشته و تقویت خوش‌بینی به دورنمای بازار را می‌توان از مهم‌ترین‌ ویژگی‌های این بازار در هفته گذشته به شمار آورد.

 

این در حالی است که افزایش قیمت‌های پایه در بورس کالا و همچنین رشد آرام قیمت‌های جهانی نیز سیگنال‌های مهم دیگری بود که بر روند معاملات در بورس و بازار تاثیرگذار بودند. با توجه به این موارد می‌توان از هم‌اکنون وضعیت بهتری را پیش روی بازار محصولات پتروشیمی ترسیم کرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد