ارسال پاسخ

۱ آذر ۱۳۹۵

ippfa.ir

تقویت 10 پله‌ای شاخص بورس با کمک معاملات صوری + نمودار

شاخص بورس در اولین روز کاری خود در هفته جاری, در ابتدای بازار با برتری نامحسوس تقاضا مواجه شد اما بعد از گذشت 140 دقیقه از بازار، شاهد تقویت بخش عرضه بازار بودیم که باعث عقب نشینی شاخص بورس گردید. درنهایت در ده دقیقه پایانی بازار به لطف انجام معاملات صوری در سهام‌های شاخص ساز، شاخص بورس با مثبت به کار خود خاتمه داد.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به نقل از خبرگزاری تابناک، شاخص بورس در اولین روز کاری خود در هفته جاری، در ابتدای بازار با برتری نامحسوس تقاضا مواجه شد اما بعد از گذشت 140 دقیقه از بازار، شاهد تقویت بخش عرضه بازار بودیم که باعث عقب نشینی شاخص بورس گردید. درنهایت در ده دقیقه پایانی بازار به لطف انجام معاملات صوری در سهام های شاخص ساز، شاخص بورس با مثبت به کار خود خاتمه داد.

 

 

 

بر اساس این گزارش با اتمام ساعات معاملات روز شنبه 29/8/95 شاخص بازار اول با 82.71  واحد افزایش به رقم 56119.90 واحد و شاخص بازار دوم برخلاف شاخص بازار اول، با کاهش 407.36 واحدی به رقم 169609.70 واحد رسید. شاخص قیمت بورس(وزنی-ارزشی) نیز در روز جاری با 3.61 واحد افزایش به رقم 27977.20 واحد رسید. شاخص کل بورس در اولین  روز کاری در هفته جاری با افزایش 10.23 واحدی به رقم 79278.60 واحد رسید و شاخص کل فرابورس با افزایش 1.20 واحد به رقم 833 واحد رسید. ارزش کل معاملات در بازار بورس، 1494 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس، 881 میلیارد ریال بود.

 

تعداد معاملات بازار بورس در روز جاری 53372 و حجم معاملات در بازار بورس 678 میلیون  بود. شنبه ارزش بازار بر روی رقم 3317654 میلیارد ریال ایستاد .در این روز بیشترین تاثیر مثبت را به ترتیب شرکت های سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین،توسعه معادن و فلزات، فرآورده های تزریقی ایران و ملی صنایع مس ایران و بیشترین تاثیر منفی را به ترتیب شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس،پالایش نفت بندرعباس،گسترش نفت و گاز پارسیان و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان بر شاخص کل بورس داشتند.

در بازار شنبه بیشترین تاثیر مثبت  متعلق به گروه های موادومحصولات دارویی، محصولات شیمیایی و فلزات اساسی و در مقابل بیشترین تاثیر منفی متعلق به گروه های بیمه و صندوق بازنشستگی، فرآورده های نفتی و انبوه سازی،املاک و مستغلات بودند. جو خرید بازار  در گروه های موادومحصولات دارویی،لاستیک و پلاستیک و استخراج کانه های فلزی و درمقابل جو فروش متعلق به گروه های تسهیلات مسکن،بیمه و صندوق بازنشستگی و حمل ونقل، انبارداری و ارتباطات بودند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد