ارسال پاسخ

۳۰ آذر ۱۳۹۵

ippfa.ir

4 طرح پتروشيمي در نوبت بهره‎برداري رسمي براي دهه فجر

مرضیه شاهدایی اعلام کرد: این چهار طرح شامل مونو اتیلن گلیکول (MEG) پتروشیمی مروارید، پتروشیمی انتخاب با تولید 250 هزار تن پلی اتیلن، پتروشیمی تخت جمشید با تولید 50 هزار تن پلی استایرن و همچنین فاز دوم پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید یک میلیون تن اتیلن می‎شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، به نقل از شانا، وی از طرح‎های‎ دیگر صنعت پتروشیمی که قرار است تا پایان سال افتتاح شوند به فاز سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس، فاز سوم و پلی اتیلن مجتمع پتروشیمی کردستان اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره روند مذاکره برای جذب سرمایه‎های خارجی در صنعت پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با سه شرکت سوجیتز ژاپن، توتال فرانسه و  شرکت انگلیسی-هلندی شل تفاهم‎نامه همکاری امضا کرده است.

شاهدایی تصریح کرد: امضای این تفاهم‎نامه‎های همکاری برای اجرای پروژه‎های پتروشيمی است اما پس از مشخص شدن شرح کار و برآورد اقتصادی و فنی که برای  هر پروژه حداقل یک سال و نیم زمان می برد، کار نهایی می شود.

وی همچنین از رایزنی با سه شرکت اروپایی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: تلاش برای جذب سرمایه‎های خارجی همچنان ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران درباره راهبرد فعالیت مسئولیت‌های اجتماعی در صنعت پتروشیمی گفت: بخشی از شرکت‌های پتروشیمی خصوصی هستند اما همگی به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند هستند.

وی افزود: شورایی به نام شورای راهبردی در منطقه عسلویه و ماهشهر فعالیت دارد و در برخی مناطق که یک شرکت وجود دارد، کار مسئولیت اجتماعی به‎طور انفرادی ازسوی شرکت‎ها انجام می شود.

شاهدایی تصریح کرد: در شورای راهبردی یک شورای سیاست گذاری وجود دارد، بودجه‎ها تصویب می شود و طرح‎هایی را با هماهنگی فرمانداری‎ها و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تجمیع، بررسی و اولویت بندی می کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس آنچه تصویب شد، برای یک سال برنامه ریزی می شود که اجرای برخی از این طرح‌ها بلند مدت و برخی کوتاه مدت هستند اما در حقیقت همه آنچه تصویب شده است، برای منطقه هزینه می شود.

معاون وزیر نفت بیان کرد: غیراز این روند، شرکت‎های پتروشیمی هر یک داوطلب هستند که طرح هایی را در قالب ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد و کتابخانه اجرا کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: شرکت‎های پتروشیمی حتی در زمینه محیط زیست نیز مسئول هستند به طور مثال پذیرش هزینه آموزش های زیست محیطی از جمله آنها به شمار می رود.

وی افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به عنوان صنعت پیشتاز در انجام مسئولیت اجتماعی پیشتاز بود و پتروشیمی‌های خصوصی نیز با تاثیرپذیری، همین روند را ادامه دادند. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد