انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

دستگاه وصله زن لوله‌های پلی اتیلن گازی ساخته شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار موفق به ساخت دستگاه وصله زن لوله های پلی اتیلن مورد استفاده در صنعت گاز شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن، امین غفاری زاده، نماینده یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری بوشهر در خصوص طرح خود که در ششمین جشنواره دانایی خلیج فارس شرکت کرده بود گفت: ما در این شرکت موفق شدیم به سفارش شرکت گاز بوشهر دستگاه وصله زن لوله های پلی اتیلن کاربردی در صنعت گاز را بسازیم.

وی با بیان اینکه این محصول دانش بنیان ثبت اختراع هم شده است، اظهار داشت: با استفاده از این دستگاه، تعمیرات لوله های گازی بدون برش کاری و در محل جایگذاری لوله ها، انجام می گیرد.

اخباری زاده عنوان کرد: با استفاده از این دستگاه، نیاز به حفاری به شدت کاهش می یابد و هزینه اتصالات، همچنین میزان زمان قطعی گاز در زمان تعمیر کم خواهد شد.

این محقق با بیان اینکه در حال حاضر تست های میدانی این سیستم با موفقیت انجام گرفته است و  اکنون منتظر اخذ استانداردهای داخلی هستیم تا این محصول دانش بنیان را تجاری سازی کنیم، اظهار داشت: دستگاه وصله زن لوله های پلی اتیلن گازی نمونه خارجی دارد، ولی این نمونه خارجی در کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به مزیت های این سیستم نسبت به نمونه های خارجی آن گفت: در سیستم وصله زن خارجی روش اتصال گرم بوده ولی ما با روش اتصال سرد و با ترکیب چند نوع چسب، اتصالات را انجام می دهیم.

وی گفت: همچنین با استفاده از این دستگاه، لوله ها بدون نیاز به جوشکاری و برشکاری تعمیر می شوند و مشکلاتی از قیبل حفاری غیر استاندارد و رانش زمین را نخواهیم داشت.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت