انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

پروژه‌های انتقال آب روی ریل سرعت

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای انجام طرح‌های انتقال آب، می‌گوید که هدف این است که برای امسال و سال‌های آتی تعدادی از این طرح‌ها بهره‌برداری برسد.

به گزارش ایپفا، حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به فاینانس داخلی، موضوع ماده 56 در خصوص تعهد طرح‌های فولادی اظهار کرد: بخشی از ورق فولادی مورد نیاز طرح‌های انتقال آب تامین شد، لذا استنباط من این است که اجرای تعدادی از این پروژه‌ها سرعت خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که زمان اجرای این پروژه‌ها بیش از یکسال است، خاطر نشان کرد: براساس اقدامات صورت گرفته هدف این است که سرعت اجرای این پروژه‌ها را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص وضعیت هوا و منابع آبی کشور گفت: براساس گزارش سازمان هواشناسی بین نیم تا دو درجه افزایش دما خواهیم داشت و بارش‌ها نیز نرمال خواهد بود لذا استنباط ما این است که با توجه به شرایط فعلی تابستان سختی را پیش‌رو داشته باشیم، بنابراین از هم‌اکنون باید برنامه‌ریزی‌هایی را برای مصارف و منابع آب شهری در نظر گرفت.

جانباز با اشاره به برخی اقدامات در این زمینه توضیح داد: مانند سال گذشته قرار است شهرهایی که مشکل آبی دارند مشخص شوند تا بتوان در طرح‌های انتقال آب آنها را در اولویت قرار داد.

به گفته وی در برنامه‌های میان‌مدت طرح‌های انتقال آب را برای حل این مساله در نظر گرفته‌ایم و با اقدامی که در زمینه‌ی استفاده از صندوق توسعه ملی صورت گرفته و 500 میلیون دلار در این حوزه نهایی شده است می‌توان گفت که مشکل آب بخش زیادی از روستاهای کشور برطرف می‌شود.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص شیرین‌سازی آب از مناطق جنوب و انتقال آن به مرکز اظهار کرد: پس از اعلام میزان منابع آب موجود اگر نتوانیم تامین آب را انجام دهیم از شیرین‌سازی استفاده می‌کنیم که تا کنون نیز برنامه‌هایی در این زمینه تنظیم شده که عمدتا با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و از طریق BOO و BOT انجام می‌شود.

جانباز ادامه داد: در طرح جامع 17 استان با جمعیت 47 میلیون نفر تامین آب می‌شود که استان‌های خراسان جنوبی و شمالی در محوریت قرار دارند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت