انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

407 طرح کشاورزی خراسان شمالی برای استفاده از صندوق توسعه ملی مصوب شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال جاری 407 طرح با 160میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی این استان برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی مصوب شد.

علی بهنام فر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: امسال 421 طرح با 180 میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی از این استان به بانک های عامل برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی معرفی شده بود.

وی افزود: از این تعداد طرح 190 طرح با اعتباری بیش از 62 میلیارد ریال با بانک های عامل قرار داد بسته شده است که تاکنون بیش از 20 میلیارد ریال نیز تسهیلات از این صندوق پرداخت شده است و مابقی نیز در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: در سال جاری در مرحله دوم از صندوق توسعه ملی برای بخش کشاورزی این استان نیز تسهیلات نیز در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته نیز 105 طرح در بخش کشاورزی با 158 میلیارد ریال به بانک های عامل برای استفاده از صندوق توسعه ملی معرفی شده بود.

بهنام فر افزود: از مجموع این طرح ها 53 طرح با 470 میلیار ریال به پنج بانک معرفی شد که در نهایت 43 طرخح موفق به دریافت 330 میلیار ریال تسهیلات از این صندوق شدند.

این مسوول در بخش دیگری از سخنانش گفت: بیش از 400 میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی برای دو نهاد حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران در نظر گرفته شده است.

وی پیشنهاد داد: اگر مددجویان این سازمان های حمایتی به علت های مختلف نتوانند از این تسهیلات استفاده کنند بستر هایی فراهم شود تا این تسهیلات از استان برگشت نخورد و در حوزه بخش کشاورزی استان هزینه شود.

این مسئول بر کشت گلخانه ای تاکید کرد و گفت: باید بسترهایی معرفی شود تا طرح های اصلاح باغ ها و کشت گلخانه ای در استان توسعه یابد و امیدوار هستیم تسهیلات در این زمینه به متقاضیان پرداخت شود.

وی خواستار آسان سازی در روند ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز شد و افزود: شرایط باید در این صندوق طوری تعریف شود که امکان جذب اعتبار بیشتری فراهم شود.

خراسان شمالی 344هزار هکتار عرصه کشاورزی و 82 هزار بهره بردار بخش کشاورزی دارد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت