انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

اجرای فاز اول پروژه احداث شبکه آبیاری پیله سهران اردبیل

مدیر آب و خاک و امور مهندسی جهاد کشاورزی استان اردبیل از اجرای فاز اول پروژه احداث شبکه آبیاری پیله سهران اردبیل در سطح یک هزار و 236 هکتار خبر داد.

به گزارش اروابط عمومی انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، رحیم فرد روز شنبه افزود: در این شبکه با انجام لوله گذاری پلی اتیلن از خروجی چاهها تا سر اراضی از تلفات آب در مسیرهای انتقال جلوگیری می شود.
او گفت: همچنین در گام بعدی حقابه روستای نیار از آب سد پیله سهران توسط خط لوله ای دیگر به اراضی منتقل و به آب چاهها افزوده خواهد شد.
وی افزود: اراضی زیرپوشش 44 حلقه از چاههای نیار شامل این پروژه هستند که تاکنون شبکه مربوط به اراضی 39 حلقه از چاهها به مساحت یک هزار و 50 هکتار و با انجام 99 کیلومتر لوله گذاری به انجام رسیده و در دست بهره برداری زارعان است.
او تشریح کرد: بر اساس برنامه زمان بندی قرار بود مابقی شبکه آبیاری چاهها که 15 درصد از پروژه را شامل می شود امسال به پایان برسد که با توجه به شرایط خاص بارندگی پاییز و زمستان امسال و محدودیت بالای فرصت کاری با تاخیر مواجه شد و تا تیر سال آینده کل شبکه آبیاری چاهها تکمیل خواهد شد.
او افزود: در زمینه اجرای خط انتقال آب سد پیله سهران به اراضی و تجمیع آب سد با آب چاهها نیز در اولین فرصت و پس از تکمیل مراحل طراحی و بازنگری طرح اقدام می شود.
فرد گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی احداث شبکه مانعی در کشت و کار زارعان مربوطه ایجاد نکرده و با توجه به ماهیت طرح بهره برداری از شبکه های احداث شده برای هر یک از 39 چاه مذکور شروع شده و با سهولت و صرفه جویی چشمگیر در مصرف آب و مطلوب تر از حالت قبل از احداث شبکه ، در حال انجام می باشد. 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت