انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

ارزش بازار الفین تا سال 2024 به 19.8 میلیارد دلار می رسد

موسسه تحقیقاتی گلداستین ریسرچ پیش بینی کرد ارزش بازار جهانی الفین تا پایان سال 2024 میلادی به حدود 20 میلیارد دلار برسد .

 به نقل از پایگاه اینترنتی واتک (whatech)، بر اساس تازه ترین گزارش موسسه تحقیقاتی گلداستین ریسرچ (Goldstein Research)، پیش بینی می شود ارزش بازار جهانی الفین تا پایان سال 2024 میلادی به 19 میلیارد و 800 میلیون دلار برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 4.8 درصد رشد یابد.

در این میان آلفا الفین خطی (Linear alpha olefin) محصولی بسیار پرکاربرد و یکی از فرم های الفین است که بیشتر برای تولید اسیدهای مصنوعی (synthetic acids)، واسط های پاک کننده (detergent intermediates)، پلیمرها و روانکارها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول ترکیبی چند کاره است که برای تولید طیف وسیعی از محصولات شیمیایی مهم مانند پلی اتیلن سبک خطی (LDPE) و پلی اتیلن سنگین (HDPE) استفاده می شود.

از طرفی پلی اتیلن نیز یکی از ترکیبات مهم برای کاربردهای بسته بنده به شمار می رود. رشد تقاضا برای کالاهای مصرفی و مواد بسته بندی پلی اتیلنی از سوی صنایع مختلف، سایز بازار این محصول را به طور چشمگیری افزایش داده است.

به علاوه، آمریکای شمالی از لحاظ جغرافیایی سهم بیشتری از بازار جهانی الفین را به خود اختصاص می دهد. انتظار می رود این منطقه 36 درصد از کل تولید جهانی را بدست آورد. اما با توسعه قابل ملاحظه صنایع مواد خوراکی و نوشیدنی و بسته بندی در منطقه آسیا- اقیانوسیه، انتظار می رود بازار الفین در این منطقه با سریعترین نرخ رشد مرکب سالانه در بازه زمانی مورد بررسی گسترش یابد.

منبع: نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتس آپ
به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
لینکداین
به اشتراک گذاری بر روی email
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت

Registration option not enbled in your general settings.