انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

Iranian Association of PE Pipe & Fitting Producers

افزایش سرعت تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری امام خمینی

سرعت تخلیه و بارگیری کشتی‌های حامل محصولات پتروشیمی در بندرامام خمینی افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی با اشاره به بهره‌گیری از این امکان جدید تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی در این مجتمع بزرگ بندری که با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد ریالی بخش خصوصی میسر شده است، گفت: در این شیوه‌ی تخلیه و بارگیری با استفاده از باکت‌های مکانیکی و حمل آن به وسیله کشنده (تک ماستر) امکان بارگیری کشنده‌ها در هر نوبت مراجعه به انبار تا ٣٠ تن افزایش می‌یابد.

دریس در ادامه افزود: باکت‌های مکانیکی با گنجایش 10 تا 15 تن امکان حمل 20 تا 30 تن محموله را در هر دستگاه کشنده فراهم کرده و در اثر آن ظرفیت بارگیری از محل نگهداری کالا در انبار‌های بندر و حمل تا پای کشتی و در نتیجه سرعت تخلیه و بارگیری ارتقاء خواهد یافت.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) با اشاره به آغاز بهره‌گیری از این روش در بارگیری یکی از کشتی‌هایی که به تازگی به قصد صادرات محصولات پتروشیمی در این مجتمع بندری پهلو گرفته است، خاطرنشان کرد: با افزوده شدن تعداد تجهیزات حمل مکانیزه به 60 دستگاه در آینده‌ی نزدیک توان تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی بیشتر می‌شود و در نتیجه جلب رضایت بیش از پیش صاحبان کالا و مشتریان به دست می‌آید.

یادآور می‌شود مجتمع بندری امام خمینی (ره) با برخورداری از امکانات و تجهیزات مساعد از جمله اسکله‌هایی با آبخور بیش از 13 متر و ادوات پیشترفته و استراتژیک تخلیه و بارگیری نقش به سزایی در زنجیره جابجایی کالا و بازرگانی دریایی کشور برعهده دارد.

 

منبع:نیپنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتس آپ
تلگرام
لینکداین
ایمیل

موضوعات مرتبط

عضویت در انجمن

کلیه فعالین در عرصه صنعت پلاستیک وپلیمر با داشتن شرایط زیر می توانند به عضویت انجمن در آیند دسترسی به فرم عضویت از طریق لینک زیر امکان پذیر است

اشتراک در خبرنامه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن

پست الکترونیک خود را وارد نمایید و روی ارسال کلیک نمایید .

ثبت نام در وب سایت